| Andreei555555 a întrebat:

Imi poate explica careva de ce in Bucuresti, in luna Ianuarie este o vreme de zici ca suntem la mijocul primaveri? Serios, o' nins recent destul de mult, dar apoi a plouat si a fost destul de cald iar toata zapada sa topit. Deci de ce iarna asta a fost asa cald?

7 răspunsuri:
| alexalexandrusincerul a răspuns:

In Bucuresti la cum e traficul fix zapada ne mai trebuie...nu o fi normal, avem o iarna atipica, sunt de acord, insa imi convine sa fie vreme mai blanda, fara zapada(vorbesc de Bucuresti).

| Andreei555555 explică (pentru alexalexandrusincerul):

Adevarat, dar tot nu mi se pare normal, iarna fară zăpada, si cu temperaturi in mare parte mai mari de 0°.

| sofisis a răspuns:

Wow...ai cumparat cratime la super oferta de Black Friday?

| octav005 a răspuns:

Pai s-a subtiat stratul de ozon. si daca ai observat. exista doar doua anotimpuri. iarna si vara.

| HadesSs a răspuns:

Incalzirea globala laughing

| HadesSs a răspuns:

Ieri si azi a nins in toata tara dupa cum ai vazut e cod portocaliu de ninsori pana diseara la ora 22.

| cristiansonix a răspuns:

Poluarea...probabil decalarea anotimpurilor...s-ar putea sa inceapa vara mai devreme(parere personala)