| aleeee a întrebat:

Imi puteti spune va rog frumos cativa chimisti cunoscuti, cum ar fi Marie Curie? Multumesc, funda happy

Răspuns Câştigător
| Cαтєα21 a răspuns:

Robert Wilhelm Bunsen,Jöns Jakob Berzelius,Cristofor I. Simionescu,Niels Bohr, Petru George Spacu, Antoine Laurent Lavoiser, Dimitri Mendeleev, Charles Adolphe Wurtz, Heinrich Cornelius Agrippa, Louis Pasteur, Costin D. Neniţescu, Eugen ANGELESCU, Robert Boyle, John Dalton, Joseph Louis Gay-Lussac, Amedeo Avogadro, Joseph Lochmidt, Fritz Haber, Svante August Arhenius, Johannes Nikolaus Brönsted.

2 răspunsuri:
| imaqtpie a răspuns:

ROBERT BOYLE, Antoine Lavoisier, Jöns Jakob Berzelius, Dimitri Mendeleev, Louis Pasteur, Niels Bohr, Ernest Rutherford, Humphry Davy