| sdasdadasd a întrebat:

Imi recomanda cineva o carte de unde pot invata despre univers, formarea gaurilor negre, ce e gravitatia si asa mai departe? ( pentru incepatori)

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Carte laughing pai nu stie nimeni ces gaurile negre, nici gravitatia nu stie ce e, acum tu vrei si carti, deci aceste chestii sunt teorii, adica vorba goale pana una alta.
Stai si citeste reviste de specialitate unde se discuta astfel de chestii se publica cate ceva cand se fac anumite experiente, observatii.

| anonimg a răspuns:

Nu știu vreo carte anune. Dar ce știu îți spun: în locul tău m-aș duce personal în librării și la bibliotecă. La bibliotecă poți chiar împrumuta astfel de cărți și nu mai dai bani pe ele. Ele sunt puse și pe categorii (la astronomie), și le vei putea găsi ușor.

| Bizon95 a răspuns:

Utube nu e bun?
neaparat carti?

| Illuminati2016 a răspuns:

Nu investi in carti mai bine faci altceva cu banii plus ca piti gasi pe net chestii despre gauri negre. Funda?

| IehovaHatesSatan a răspuns:

Poti sa citesti cartea de Stephen Hawking - O Scurta Istorie a Timpului. Simplifica toate notiunile de fizica si explica foarte bine (atata timp cat ai chestiile de baza din gimnaziu etc). Am citit-o usor si nu prea ma pricep eu la fizica, nu foloseste formule.