| SERIALS a întrebat:

Imi sfatuiti ceva carti de dezvoltare personala care merita citite, plus as vrea carti in care pot gasi raspunsuri la intrebari care ma macina: ce este singuratea si cum putem gasi fericirea in singuratate, de ce este necesar sa avem o persoana iubita langa noi ca sa ne giugiulim, de ce tanjim dupa atingeri, de ce avem nevoie de sex si sa ne simtim iubiti?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand Confesiuni a lui Rousseau. Este o carte in 3 volume. Merita.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Stii cumva unde o pot gasi in pdf pe net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Nu. Eu am cautat mult pe net pe la anticariate pentru ca nu s-a mai publicat o editie recenta.
Daca nu gasesti Confesiuni de Rousseau iti recomand Dama cu camelii a lui Alexandre Dumas fiul. Si asta e foarte buna si e despre iubire. O gasesti de cumparat sau la biblioteci.
O alta carte foarte buna dar mai cutremuratoare este Suferintele tanarului Werther. Scrisa de Goethe.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns! Apreciez.