| SaveTheNature a întrebat:

In viata suferi mai mult daca esti inteligent sau prost?

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

In viata suferi daca ai o sanatate subreda, cand iti pierzi parintii, cand te tradeaza prietenii, cand ai ghinion in mod exagerat, cand esti nefericit in dragoste, etc, etc. Nu stiu daca exista o legatura cauzala intre gradul de inteligenta si suferinta.

| SaveTheNature explică (pentru Kaℓi):

Frumos raspuns. Si complet!

| Kaℓi a răspuns (pentru SaveTheNature):

Multumesc! happy
Prea desteapta nu-s nici eu ca mi-am cautat cinci minute mesajul, nu mai stiam exact ce am scris... dar de suferit n-am suferit laughing

26 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Proștii, teoretic, ar trebui să sufere mai puțin!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Prostul nu-si da seama ca e prost si implicit nu sufera!

| WR104 a răspuns:

Nu conteaza cat de prost sau inteligent esti atunci cand lucrurile nu depind doar de tine suferi sau nu suferi in functie de persoanele din jurul tau.

| valentingb a răspuns:

Se spune ca prostii o duc mai bine pentru ca nu-si dau seama de multe deci nu au de ce sa-si faca griji. Totusi eu cred ca oricine iubeste, sufera, simte. Nu conteaza intelectul sau educatia, ori lipsa acestora.

| SaveTheNature explică:

Eu cred totusi, ca o persoana inteligenta are o gama variata de cunostinte inclusiv, psihologie, medicina, sociologie etc.Si cel putin teortic poate sa actioneze in conscinta. Sa aplice in viata personala cunostintele de spihologie, medicina etc, pentru a evita pe cat posibil eventualele cauze ale suferintei happy

| Musique a răspuns:

Nu contează cum ești tu, contează cum sunt ceilalți.

| Mădă0611 a răspuns:

In viata suferi, oricum ai fi.

| OOOLEOOO a răspuns:

Suferi daca nu esti destul de inteligent incat sa cunosti cum sa-ti controlezi emotiile (negative/pozitive)

Mai pe scurt daca esti ''prost''.

Citeste Putere Nemarginita de Anthony Robbins

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Cam da deoarece esti mai constient de ceea ce se intampla in jurul tau. Daca nu esti destept nu te prinzi cand esti fraierit, cand oamenii sunt rai, cand ti se intampla ceva iesit din comun, deci acele lucruri nu te afecteaza.
Este un sacrificiu ca sa fii destept, dar este important sa ai incredere ca o sa reusesti.

| ovidiu8msn a răspuns:

Daca esti prost nu te intereseaza nimic si deci teoretic ar trebui sa te doara-n pusca de lumea asta. Pe cand, daca, cunosti mai amanuntit cum sta treaba iti dai seama cat de dificila si cat de nedreapta este lumea.

| Terente20 a răspuns:

Stii vorba aia, ce nu stii, nu te afecteaza.

| HouseHouse a răspuns:

Inteligent.

| Radu_Hariga_1988 a răspuns:

Buna intrebare!

| jmarley a răspuns:

Daca esti inteligent nu suferi

| alina6344 a răspuns:

Asta nu depinde de gradul de inteligenta. Conteaza doar cum iti croiesti tu viata, si de ce fel de persoane te apropii.

| Cupcake69 a răspuns:

Conteaza daca persoanele de langa tine sunt inteligente sau proaste.

| Culita_Daniel_1998 a răspuns:

Eu cred ca cand esti inteligent deoarece realizezi tot ce se intampla, iar cand esti prost treci peste ele.
In unele cazuri poti suferi din ambele

| Manyah a răspuns:

Viata e plina de multe cai gresite, deci daca esti prost mereu nu vei sti ce sa alegi, ceea ce inseamna ca vei da gres de fiecare data si ca urmare va veni si suferinta.

| madalinaelena17 a răspuns:

Depinde. Dar mai mult suferi cand esti prost deoarece nu iti poti face o cariera din prostime happy

| Mihaela014 a răspuns:

Poi prost ca nu-ti dai seama cant trebuie sa suferi si nu-ti dai seama ca o persoana tea ranit, dar cand esti inteligent iti dai seama si suferi! Funda?

| Yuumi a răspuns:

M-am gandit mult, si cred ca e cel mai bine sa fi destept dar sa te prefaci ca esti prost! Nimeni nu o sa isi bata joc de un prost care e mai inteligent decat eilaughing

| Clasic a răspuns (pentru Yuumi):

Hahaha. +1 big grin