| VasileRapidistu13 a întrebat:

Inca nu stim cum functioneaza creierul in totalitate? Nu stim cum ar functiona un om care ar trai numai in prezent? Sa nu mai se foloseasca de mecanica deloc.Adica sa fii aici si acum tot timpul. Daca nu voi cum credeti ca ar fi?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" VasileRapidistu13 : cum ar functiona un om care ...sa nu mai se foloseasca de mecanica"

n-ai putea fi mai explicit?

| VasileRapidistu13 explică (pentru sierra1):

Sa nu mai faci lucruri inconstient, fara sa fii atent, intelegi Sierra1?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1.Nu știm. 2. Nu știm. Omul trăiește în prezent, dar tot timpul orientat spre viitor.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Pai si oare baietii astia din stiinta nu au idee cum sa trezesti neuronii cat de cat? eu cred ca se mai ascund si lucruri de noi, adica n-are nimeni interesul, nu te vrea nimeni sa ai tu mintea brici, decat sa iti faci meseria bine sa fii bun pentru societate.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Au idee. Se numește NLP. Caută cărți despre heuristică și creativitate.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Dar eu sunt curios daca poti debloca intreaga minte in viata asta, momentan nu stiu daca e posibil adica e foarte mult de munca cu tine.

| relian a răspuns:

Tu esti tot ala care are mintea blocata laughingNici acu nu ai reusit sa o deblochezi? Naspa,ai ramas blocat pe nucleare am vazut,ai nu stiu cate intrebari toate cu acelasi subiect -nuclearele,deci ai ramas blocat pe CD-ul ala laughing
Deci tie nu iti functioneaza creierul in totalitate,e bun, ai avut ceva accident si tiai omorit mare parte din neuroni sau ce ai patit?

Sa trezesti neuronii laughing dar aia ce fac dorm, or plecat toti in vacanta, esti cel mai tare, esti veriga cea mai tare, zile Guta laughing

| VasileRapidistu13 explică (pentru relian):

Am trecut prin foarte multe și psihologu moldovean a luat bani și.nici nu ii mai pasa.

| EliLeli a răspuns:

Nu stim, nici nu vom sti. Sunt unele persoane care traiesc doar aici, acum fara sa se gandeasca deloc la viitor, sau la consecintele actiunilor lor, fara sa fie agatati de trecut. Sunt de obicei cei mai nebuni dintre noi.