| anonim_4396 a întrebat:

Intre ratiune si emotie,cum le impacam?

de exemplu partea mea rationala imi spune ca exista fete sincere,serioase,partea mea emotionala imi spune ca nu,poate daca as cunoaste, as stii si partea emotioala ar crede

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Partea ta emotionala inca ...sufera. ai fost dezamagit si inca nu ai trecut peste. impaca-te cu trecutul si iarta-l. nu ai alte optiuni. inceteaza sa mai traiesti acolo, pierzi prezentul si ceea ce iti doresti poate trece pe langa tine. nu purta umbre, nimanui nu-i va placea. chiar sunt persoane care nu merita chestia asta. orice se traieste in functie de nivelul de constiinta, ceea ce ne plaseaza in dimensiuni diferite (dimensiunile sunt mintale, NU spatiu-timp). nu-ti face griji! vei gasi pe cineva cu care rezonezi. trebuie doar sa crezi. ai grija ce fel de energie emani. radianta interioara este cheia. crezand, o invoci si se va ivi atunci cand nu te astepti. stiu ca te simti de parca jumatatea ta a fost aruncata intr-o alta galaxie. si e ok sa te simiti trist, nu e nimic negativ in asta. o sa realizezi insa ca trebuie sa te predai, sa lasi lucrurile sa curga, sa fii mai PROnoic.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Vreau sa stiu nu doar sa cred

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, exista! totul este in balanta. iti spun din propria experienta ca trebuie sa lucrezi din interior. cam asta este mecanismul realitatii.

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Încearcă să cauți cat mai mult acea persoana care o dorești și poate că la un moment dat o vei găsi. Cu cât înaintezi în vârstă mai mult, cu atât îți va fi mai greu să găsești acea persoana, așa că grăbește-te totuși. Sfatul meu, tu faci ce vrei.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Astepti pana vezi care avea dreptate

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Eu astept, dar cand raspund aici pe TPU partea emotionala castiga

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Aici sunt doar „scorpii"!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin partea emotionala judeci prin tine inusti si refuzi astfel sa crezi ca mai exista si exceptii ce se abat de la credintele tale. Ai putea sa le impaci, acceptand faptul ca e gresit sa privesti lucrurile in felul acesta. Adica prin partea emotionala. O astfel de gandire te va trage doar in jos, ajungand chiar sa numai poti vedea adevarul in cele din urma din cauza ei. Adesea oamenii nu pot recunoaste ceva mai special, sa spun asalaughing din cauza faptului ca ei judeca foarte mult lucrurile prin ei insasi si refuza sa creada ca exista ceva dincolo de orizontul lor. Ei se agata de aparente, ajungand astfel sa se piarda printre copaci si sa numai poata vedea padurea de ei.

Daca tu indeplinesti intr-o oarecare masura standardele cerute de tine si chiar iti doresti sa intalnesti o astfel de fata, eu cred ca vei si intalni una in cele din urma.

Dar, problema se pune daca tu vei putea sa si recunosti o astfel de fata. happy partea emotionala sigur nu iti va fi de ajutor in treaba asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

?
Dacă nu ai ochi pentru ele nu înseamnă ca nu exista. Poate trebuie sa schimbi tu ceva.

| chuckmanson a răspuns:

Ascultă-ți rațiunea și încearcă să întâlnești o astfel de fată!

| Raizing a răspuns:

Intre ratiune si emotie, cum le impacam? pei? scapand de confuzielove struck