| MariusDumitru922 a întrebat:

Întrebare pentru atei:

Ce este adevărul?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Adevărul este ceea ce poți adeveri, adică ceea ce poți demonstra cu argumente sau dovezi că este adevărat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am scris un eseu pe tema aceasta.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/......varul.html
Dacă sunt sau nu ateu, depinde cine întreabă și ce interes are.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un ziar subiectiv politic.

| relian a răspuns:

Ai revenit cu forte noi se pare laughing Esti atit de timpit oare? De ce nu pui intrebarea la modul general,de ce trebuie neaparat sa te adresezi doar unei categorii de oameni?

Ori esti bolnav mintal,ori inndoctrinat religios,dar in sensu ala rau,ori le ai pe toate laughing
Un om normal la cap nu sta toata ziua sa bata din gura,sa aiba acelasi gind ateu laughing tu nu poti sa fii un om normal?

Daca esti bolnav cu capu, mergi la o clinica, poate o fi leac pentru ce problema suferi tu.
Sau poti merge la o mastarie, la stiu si eu un de asta care descinta, care scoate pe satana din om, sa nu fii posedat de vreun duh de asta sarac sau rau laughing

| Wr3nch a răspuns:

''Adevărul este o proprietate a unei propoziții declarative sau șir de propoziții al cărui sau al căror conținut poate fi verificat și confirmat prin observație, prin experiență, sau prin demonstrație logică, matematică sau numai discursiv argumentantă. ''

| LPCTSTR a răspuns:

Chestia aia de care va e frica, motivul ala pentru care toti habotnicii se ascund dupa c*ru' zeilor inventati, aia 18000.

| gabicoo a răspuns:

Adevărul este că trebuie să-ți iei urgent tratamentul!
Uite timp de trei săptămâni ți l-ai luat și ai fost cuminte! Azi nu ți l-ai luat și iar ai inceput să pui întrebări pentru atei!

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Intre Fals si Adevăr. Adevărul este o intrerpretarea care iese caștigătoare.

| pombar a răspuns:

Adevarul este doar cat vrei sa afli, iar ateu este un cuvant superficial