| MariusDumitru92 a întrebat:

Întrebare pentru atei:
Cum CREDEȚI că a apărut viața pe Pământ? Răspunsurile să fie însoțite de dovezi concrete!

50 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Dumnezeu!
A creat
Cea mai tare dovada Biblia

| RAY a răspuns:

Nu te ai plictisit sa pui același întrebări tâmpite și stupide

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca tu gandesti cand ceri asa ceva, dar NU exista DOVEZI CONCRETE, fiindca nu poate aduce nimeni dovezi de acum mii si milioane de ani lumina.

| MariusDumitru92 explică (pentru Violleta2022):

În sfârșit, un om lucid...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Așa va învăța la biserica să vorbiți? Frumos. Fin. Elegant.
Totuși nu găsești sa faci ceva util pentru cei care au aceleași credințe că tine? Sau lucrezi pe comision de convertire la religie?

| MariusDumitru92 explică (pentru suntserios):

Îți repet! Eu nu sunt un model de creștin. Nu pe mine trebuie să mă imiți, ci pe Hristos.
Eu sunt vai de capul meu...

| suntserios a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Tu ești reprezentantul lui aici. Tu propovăduiești credință aia. Și nu o faci deloc bine. Prin limbajul și dorința de certa nu faci decât să demonstrezi inca odata ce mizerie e religia. Nu mai bine îți vezi tu de relația ta cu Dumnezeu și ne lași pe noi in ateismul nostru sa din și noi vai de capul nostru?

| MariusDumitru92 explică (pentru suntserios):

Nu sunt reprezentantul nimănui. Sfinții sunt reprezentații lui Dumnezeu pentru că ei sunt cei mai apropiați de Firea lui Dumnezeu.
Eu sunt un gunoi. Nu căuta în mine virtuții...că pierzi timpul.
Cu toate astea, Il iubesc enorm pe Dumnezeu și Il regăsesc pretutindeni în interiorul meu și în jurul meu. Asta mă determină să vă ajut să ieșiți din ateism.

| relian a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Daca nu esti reprezentantul nimanui,asa vad ca afirmi,atunci de ce incerci cum spui sa salvezi pe altii de nu stiu unde?
Ai fost pus cumva de cineva sa scoti pe careva,ori tea rugat cineva sa faci asta?
Daca veneai si spuneai ca esti reprezentantul lui Dzeu,atunci da,uite frate m-a trimis Dzeu,el este sefu meu si vrea sa va ajut,ori se ofera prin mine sa va ajutam.
Deci tu cu de la tine putere,treci peste Dzeu si incerci tu sa faci ce?
Daca Dzeu este seful,asa cum spui,daca el are reprezentantii lui,exact cum afirmi,asa ai spus sfiintii is reprezentantii lui,tu ce mama dracu cauti pe aici sau ce incerci sa faci?

Deci tu,fara sa te puna Dzeu,fara sa fii reprezentantul lui,apari asa de nicaeri,ca ciuperca dupa ploaie sa salvezi tu pe altii,cu ce ocazie,cine tea insarcinat cu jobul asta,odata ce afirmi ca nu esti reprezntantul lui Dzeu?

Este exact ca si cum ma duc eu nu stiu unde,la un magazin si ma apuc pe acolo sa pun marfa pe raft,sa le fac alora curatenie,stiu si eu sa le duc marfa,asa frara ca aia sa fi cerut laughing Esti tare de tot,sa nu zic ca esti prost cu spume.

Nu cumva tu esti diavolul laughing eu mai degraba asta cred,ca esti trimis de Satana,odata ce nu reprezinti pe Dzeu e clara,nu faci parte din echipa lui,nu tea trimis el,chiar tu spui ca esti un gunoi,Dzeu nu are gunoaie in echipa, are oamenii lui destepti, puternici care is trimisi de el sa faca ce le spune.

Vii tu un rahat cu ochi sa ce? Sa salvezi pe cine ba agarici? Cum iti permiti tu un rahat in ploaie sa vorbesti de salvarea altora, daca tu nu reprezinti pe nimeni? Cum iti permiti tu sa vorbesti in numele lui Dzeu daca nu il reprezinti?

Fugi de aici ba Satano, tu de fapt il reprezinti pe satana, orice vine din alta parte decat de la Dzeu este reprezentantul Satanei.

Deci cine tea trimis si pe cine reprezinti? Il iubesti pe Dzeu zici tu,asa, vad te amesteci ca un rahat la care vin mustele in treaba lui,fara sa te fi invitat ala,ori sa iti ceara tie sa faci ceva.

Cum am spus,atunci cand o sa vina la tine si sa iti dea ceva sarcini,atunci poti sa incerci sa faci ceva, pana atunci ramai in vagauna ta si nu mai incerca tu sa salvezi pe altii, are Dzeu grija si are oamenii lui sa-i trimita sa salveze, daca e ceva de salvat.

Uite cine venea sa salveze pe altii, un gunoi, un nimeni, care cu de la sine putere se numeste salvatorul de oameni, care trece peste puterea lui Dzeu, care isi insuseste el rolul de mare salvator.Nu cumva vrei sa-i iei locu? Din cate se vede si din felul cum gindesti esti ca si ala ce a vrut locul lui Dzeu, stii cum se spune, cei care se aseamna se aduna, tare mie ca tu esti de fapt din echipa aluilant laughing ba esti de plins, nu iti mai pierde timpul aiurea, nu mai iti asuma sarcini de la tine putere, o sa ajungi in iad, acolo o sa te trimita Dzeu ala ce spui tu ca il iubesti la nebunie laughing

| suntserios a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Deci dacă tu ești un gunoi înseamnă că religia nu a făcut nimic bun din tine. Mega proasta reclama îi faci. Ha ha ha

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La fel ca mucegaiul din debara.

| MariusDumitru92 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mucegaiurile sunt ciuperci microscopice care se înmulțesc prin spori. Ce vrei să spui cu asta? Voiai să insinuezi că apar din nimic prin intermediul unui proces orb (selecția naturală) și se dezvoltă prin intermediul mutațiilor genetice? Trezește-te și ieși din matrix?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Exact aia am zis.
Sau la fel cum a apărut Iisus în Maria.

| Drimmero a răspuns:

"Dovezi concrete" dar voi ce dovezi aveti in legatura cu existenta barbosului din nori sau a caprei care traieste sub pamant cu alte capre care isi schimba forma in ce vor ele si asteapta oamenii dupa moarte intr-un cazan incandescent?
Religia mi se pare o mare psihoza, aia care au scris biblia sunt convins ca bagau niste joint-uri sanatoase, ce zic eu joint-uri....blunt direct.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Contra-intrebare pentru non-atei: dati dovezi concrete ale existentei lui Odin, Thor, Jehova, Beelzebub, Aghatocles, si cine mai vreti voi, FARA a va referi la carti asa-zise sfinte!
@ionur: Ia du-te mataluta si lustruieste-ti toiagul, ca de la neutilizare ai inceput sa ai halucinatii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar tu si astia ca tine sufera clar de schizofrenie. Noi sa fim sanatosi!

| relian a răspuns:

Cum cred ca aparu viata pe Pamint? Aparu asa ca a fost adusa dupa ce Pamintul s-a format,in univers exista materie vie si materia moarta,adica organica si anorganica,asa ca ambele au ajus pe aici.

Vrei sa iti arat dovada concreta la ce am spus? Priveste in jurul tau, sintem materie organica, inconjurati de materie anorganica laughing

Ai spus cum cred eu, deci am raspuns, am adus si dovada concreta, mai concreta de atit altceva nu mai e.

| Wr3nch a răspuns:

Cum a aparut Dumnezeu? Astept dovezi concrete laughing

| suntserios a răspuns (pentru Wr3nch):

Uite așa... Puff

| MariusDumitru92 explică (pentru Wr3nch):

Noi ne numim "credincioși". Ne bazăm 80% pe credință și 20 % pe rațiune.
Voi vă numiți "atei" și se presupune că vă bazați 100% pe rațiune. Cu toate acestea, ateul crede o mulțime de "teorii științifice" niciodată demonstrate sau observate. Un om atât de rațional nu ar trebui să creadă în ceva ce nu se poate demonstra și observa.

| suntserios a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Ți am mai scris. Pe tine nu te interesează rațiunea sau demonstrațiile. Tu doar cauți cearta. Zilnic. De aia și pui întrebările astea pe aici. Găsește ți un hobby mai constructiv. Fa voluntariat pe la biserica. Ai mai multe de câștigat

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Ateismul implica doar lipsa credintei in buru-buru supranatural. ATIT! Poti fi ateu si sa nu fii in stare sa intelegi Teorema lui Pitagora.

| MariusDumitru92 explică (pentru Wr3nch):

Cine L-a creat pe Dumnezeu? O întrebare jenantă...

Trebuie să fi fost un început. Cu asta suntem de acord toți.
Acest principiu de cauzalitate este atât de fundamental încât dacă aș spune că scaunul pe care stai, care trebuie să fi avut un început, tocmai a apărut fără nicio cauză, ai putea să crezi în mod justificat că am nevoie de o evaluare psihiatrică!
Unul dintre cele mai consacrate principii ale logicii/științei/realității este principiul cauzalității: ceva care are un început are o cauză suficientă. Principiul nu este: „Totul are o cauză"; Bertrand Russell a declarat greșit. Nu, principiul este: „Tot ceea ce are un început are o cauză suficientă". Doar o clipă de gândire confirmă acest lucru – ceva care nu a avut început nu are nevoie de o cauză. În plus, o cauză trebuie să fie suficientă sau adecvată. „Ai fost găsit într-un plasture de varză" nu este o explicație suficientă pentru existența ta.
Acest principiu de cauzalitate este atât de fundamental încât dacă aș spune că scaunul pe care stai, care trebuie să fi avut un început, tocmai a apărut fără nicio cauză, ai putea să crezi în mod justificat că am nevoie de o evaluare psihiatrică!
Ateilor de astăzi, cărora le place să folosească cuvinte precum „rațional", „rezonabil" și „științific" pentru a-și descrie credințele, cred că cel mai mare început dintre toate – cel al universului – nu a avut nicio cauză! Unii admit că este o problemă, dar ei susțin că a spune „Dumnezeu a făcut-o" nu explică nimic pentru că atunci trebuie să explici de unde a venit Dumnezeu. Dar este aceasta o obiecție valabilă?

Cum trebuie să fi fost cauza universului?

Cauza universului trebuie să fi fost nematerială, deoarece dacă cauza ar fi fost materială/naturală, ar fi supusă acelorași legi ale decăderii ca și universul. Asta înseamnă că ar fi trebuit să aibă un început în sine și tu ai aceeași problemă ca ciclurile de nașteri și decese ale universurilor. Deci cauza începutului universului trebuie să fi fost supranaturală , adică nematerială sau spirituală – o cauză în afara spațiului-materie-timp. O astfel de cauză nu ar fi supusă legii decăderii și deci nu ar avea un început. Adică, cauza trebuia să fie spiritul etern.
În plus, cauza universului trebuia să fie incredibil de puternică; mărimea și energia mare văzute în univers împreună vorbesc despre această putere; trebuia să existe o cauză suficientă .

Asta mi se pare Dumnezeul Bibliei. Biblia îl dezvăluie pe Creatorul universului ca:

etern

Înainte ca munții să fie aduse la iveală, sau înainte ca tu să fi format pământul și lumea, tu ești Dumnezeu din veșnicie în veșnicie. ( Psalmul 90:2 )

atotputernic

A Ta, DOAMNE , este măreția și puterea și slava și biruința și măreția, căci tot ce este în ceruri și pe pământ este al tău. A Ta este împărăția, DOAMNE , și tu ești înălțat ca cap mai presus de toate. Atât bogăția, cât și cinstea vin de la tine și tu stăpânești peste toate. În mâna ta sunt puterea și puterea, iar în mâna ta este să faci mare și să dai putere tuturor. ( 1 Cronici 29:11-12 )

spirit (nematerial)

Dumnezeu este duh, iar cei care I se închină trebuie să se închine în spirit și adevăr. ( Ioan 4:24 )

Rețineți că Biblia spune: „La început Dumnezeu a făcut cerurile și pământul" ( Facerea 1:1 ). Aici Dumnezeu a creat însuși timpul. Numai Cel care este în afara timpului, adică atemporal sau etern, ar putea face asta.

Cei care îl resping pe Creator nu trebuie doar să creadă că materia a luat ființă fără nicio cauză; de asemenea, trebuie să creadă că viața însăși a apărut fără o cauză adecvată.
Chiar și cea mai simplă formă de viață unicelulară este extraordinar de complexă. O bacterie umilă este plină de nano-mașini incredibil de sofisticate de care are nevoie pentru a trăi.  O celulă are nevoie de cel puțin peste 400 de proteine ​​diferite pentru a face mașinile care sunt absolut esențiale pentru viață.  Cum s-ar putea produce aceste mașini pe bază de proteine, chiar dacă toate ingredientele potrivite (20 de aminoacizi diferiți, dar mulți dintre fiecare) s-ar putea produce singure? Aminoacizii, adesea mii de ei, trebuie să fie uniți în ordinea corectă pentru ca fiecare proteină să funcționeze.
Gândește-te doar la o mașină esențială care copiază instrucțiunile ADN-ului pentru a produce fiecare proteină.  Atunci să luăm doar o singură componentă proteică a acelei mașini, mai puțin de 10% din total. Această proteină are o lungime de 329 de aminoacizi. Care ar fi șansa de a obține această proteină întâmplător, presupunând că sunt prezente ingredientele corecte și numai corecte de aminoacizi? Calculați astfel: ⅟₂₀ × ⅟₂₀ × ⅟₂₀ … de 329 de ori! Aceasta este o probabilitate de 1 la 10⁴²⁸ … un număr cu 428 de zerouri după 1! Chiar dacă fiecare atom din univers (10⁸⁰—un număr cu 80 de zerouri) ar reprezenta un experiment pentru fiecare vibrație moleculară posibilă (10¹² pe secundă) pentru presupusa vârstă evolutivă a universului (14 miliarde de ani=10¹⁸ secunde), acest lucru ar permite „ doar' ​​10¹¹⁰ experimente — mult, mult mai puțin de numărul necesar pentru a avea o fantomă de șansă de a obține doar această proteină să se formeze,  să nu mai vorbim de cele peste 400 de altele necesare. Nu este de mirare că Richard Dawkins admite că oamenii de știință s-ar putea să nu afle niciodată cum ar putea apărea viața prin procese naturale. Cu toate acestea, el respinge explicația creației pentru motivul greșit de mai sus.
Acum, ce fel de cauză este suficientă pentru a explica originea vieții? Cauza trebuie să fie incredibil de inteligentă – cu mult dincolo de inteligența noastră. Ne minunăm de oamenii de știință care descoperă nano-tehnologia în ființele vii – și este o întreprindere uluitoare. Dar cum rămâne cu Cel care a inventat aceste lucruri? Cu cât mai inteligent este El? Acest lucru îmi amintește de o altă caracteristică a lui Dumnezeu pe care Biblia o dezvăluie: El este atotștiutor (atotștiutor). Vezi Psalmul 139:2–6 ; Isaia 40:13–14 .

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Esti penibil! Nu ai absolut nici o "dovada concreta" pentru afirmatiile tale si mai aduci si injurii persoanelor care nu cred orbeste in credinta ta.

| Wr3nch a răspuns:

Prietene, vezi ca noi nu te-am facut in feluri. Injuri, iti iei report. Daca tot vrei sa ne ''salvezi'', controleaza-ti limbajul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Wr3nch):

Purification by fire! Ce stim noi. Moartea ne va izbavi si ne va arata adevarul! big grin

| Wr3nch a răspuns:

Ma diagnostichezi in calitate de ce? Faptul ca ai citit o carte cu povesti nu iti da nicio calitate. Te crezi un superior care viseaza sa converteasca lumea pe un site unde lume vine sa intrebe ce se intampla daca faci sex fara prezervativ. Ai gresit platforma rau de tot. laughing

| MariusDumitru92 explică (pentru Wr3nch):

Nu îmi cunoști meseria, prietene...
Discut cu oameni ca tine de 15 ani. Vă cunosc fiecare cotlon. Se observă în mod clar că sunteți conduși de același duh întunecat. Cum îmi dau seama? Aveți aceleași semnalmente. De parcă v-ați cunoaște între voi. Un ateu din Paraguay are fix aceleași semnalmente ca tine.
Eu nu doresc să convertesc pe nimeni...
Doresc doar să vă ajut să ieșiți din ceața ateismului și să vedeți lucrurile și din altă perspectivă.

| Frank51 a răspuns:

Eu cred că există ceva anume spiritual care este în spate dar nu cred că acel ceva a fost responsabil cu apariția vieții pe pământ sau pe alte planete din alte sisteme solare. Acel ceva, care s-ar putea să fie în strânsă legătură cu singularitatea, a făcut posibilă doar evoluția și cam atât. Putem spune că acel ceva a creat indirect viața, dar nu știm dacă există, nici dacă a avut această intenție, nici dacă are vreun plan.

| gabicoo a răspuns:

Mergea un OZN prin spațiu și i s-a umplut containerul!
Trebuiau să-l golească în prima stație interplanetară!
Dar au vrut să facă economie cu taxa de salubrizare!
Au găsit o planetă fără viață și au vidanjat pe ea!

Unii așa au apărut pe Terra!
Alții așa cum a zis Charles Darwin!

| gabicoo a răspuns:

Total greșit!

Unii se trag din maimuță așa cum a zis Charles Darwin!
Alții au apărut așa cum spune Geneza!
Cei ca tine au apărut așa cum am descris mai sus!

Eu sunt un simplu robot creat de inteligența artificială din metavers și dau răspunsuri automate celor care pun întrebări idioate pe TPU!

| MariusDumitru92 explică (pentru gabicoo):

Tu ești doar un om bolnav...atâta tot. Îmi e teribil de milă să văd oameni care sunt atât de ancorați în nebunie ca tine.

| Brizbriz a răspuns:

Evolutionism: a existat o supa primordiala, plina de materiale necesare vietii, in apa, cu lumina, activitate (cum dracu' se cheama chestiile alea din care iese apa calda de sub pamant) si caldura, si in cateva milioane de ani, au inceput sa se formeze proteinele si primele organisme unicelulare
chestie dovedita de alea cum dracu' se cheama care sunt si in ziua de azi (gheizere, parca) si unde exista forme de viata UNICE, pe pamant

creationism: viata a creeat-o D-zeu... BA NU, STAI, NU, nu pot da raspunsul asta, ca nu am nici o dovada, iar tu vrei "dovezi"

conspirationism: au venit extraterestrii, BA NU, IAR, nu am nici o dovada

| MariusDumitru92 explică (pentru Brizbriz):

Evoluționismul nu are nicio legătură cu Știința autentică.
Eu vă cer vouă dovezi pentru că voi vă considerați 100% raționali. Voi credeți orbește tot ce vă învață pseudoștiința, dar cu toate astea vă considerați super inteligenți.
Să crezi că toată Creația asta minunată a apărut din NIMIC și NIMICUL a explodat, iar apoi a rezultat tot ce vedem noi azi înseamnă să fii nebun.
Dacă Îl admiți pe Dumnezeu, atunci totul se schimbă.
De ce crezi că Dumnezeu nu există?

| Brizbriz a răspuns (pentru MariusDumitru92):

Nu am spus ca nu exista, dar parametrii intrebarii nu permit creationism, pentru ca (citez)
"Răspunsurile să fie însoțite de dovezi concrete!"

iar din ce inteleg din raspunsul tau, te astepti ori la flama, ori ca cineva sa foloseasca "D-zeu exista" ca dovada
ei bine, asta e o alegere, si e o alegere proprie, intrebarea mea pentru tine nu e nici macar "de ce crezi ca exista"
ci
ce te face sa crezi ca e UN SINGUR D-zeu?!?

a ba nu, stai, asta spune biblia, care isi declara religia ca fiind monoteism
adica "exista un singur D-zeu"
dar, biblie pentru care nu ai nici o dovada
si aceeasi biblie care de fapt are vreo 4-5 zeitati supreme in varf: in numele tatalui, al fiului, al sfantului duh... apoi vine maica domnului, apoi vin noushpe zeci de mii de zeitati mai mititele numite sfinti, ingeri, arhangeli, samd... toata gasca' lu' Papuc

| MariusDumitru92 explică (pentru Brizbriz):

Există un Singur Dumnezeu cu certitudine! De ce spun asta? Dacă existau mai mulți dumnezei, niciunul nu era Dumnezeu. Dumnezeu Cel Atotputernic este Unul Singur.
Studiază cu onestitate Istoria Religiilor, roagă-te, smerește-te și Dumnezeu îți va descoperi că Ortodoxia este Singura Credință autentică. Restul sunt înșelări diavolești. Ortodoxia este însăși firea lui Dumnezeu, nu este o religie. Este modul de trăire originar al omului creat inițial. Doar în ortodoxie scapi de suferință prin intermediul suferinței.

| haileewatson a răspuns:

Simplu. Viata pe pamant a aparut acum miliarde de ani prin diverse reactii chimice, cele mai primitive forme de viata au fost niste microorganisme in ocean. Dovezile le poti cauta si singur. Esti doar un frustrat care a venit pe TPU sa se certe cu oamenii laughing

https://en.wikipedia.org/wiki/Abiogenesis

https://en.wikipedia.org/wiki/Earliest_known_life_forms

| DeMicUnCălător a răspuns:

Miliarde de ani de evolutie. Vrei dovada, Defiseaza o bucate de munte si pune cateva pietricele la microscop.

| Jus7t a răspuns:

"Cum CREDEȚI"
"Răspunsurile să fie însoțite de dovezi concrete"

bruh.

| relian a răspuns (pentru Jus7t):

laughing asta da, dovezi concrete,

| nukeyly a răspuns:

Dupa ce planeta s-a racit/linistit, a fost nevoie de descompunere la cel mai mic nivel, aici au inceput ciupercile sa-si faca treaba, fara ele azi planeta asta ar fi seaca ca multe din spatiu sau ca Marte acum. Totul se transforma, nimic nu tine vesnic.
Ca mai avem multe de invatat asta nu-i nimic nou, poate in cateva miliarde de ani o sa stim destule sa stam pe "mess" cu GOD pentru o lume mai buna, nu nebuna.

Radacinile de ciuperci active ca microorganism colectiv in continua dezvoltare descoperite in 2017 sunt mai vechi de 2 miliarde de ani, deci in mare cam jumatete din istoria pamantului.

https://www.youtube.com/results?search_query=Fungus+start+life+on+earth
What Was The First Fungus?
https://www.youtube.com/watch?v=KH9JVy-u5DQ
How Fungi Made All Life on Land Possible
https://www.youtube.com/watch?v=SsJSzABM-K0

| ionur a răspuns:

El există. iar el este dovada la tot ce este viață pe pământul ăsta și dincolo de pământul ăsta și tot ce are viață pe pământul ăsta și trăiește și respiră este datorita lui și numai lui. El vede el aude și el știe Adevărul la absolut tot.

| ionur a răspuns:

O sa aflați. Dacă căutați cu Adevărat unde trebuie. Și o să-l găsiți. Da dacă crezi ca faci mișto și îi iei numele de râs și mai faci ce faci pe lângă. Asta te vă îndepărta de el de fiecare dată.

| Wr3nch a răspuns (pentru ionur):

O nsa aflu de unde nenea? Zeii au fost inventati de oameni, de aia au chipul si asemanarea lor.

| ionur a răspuns (pentru Wr3nch):

Bine

| SuperCoolDude a răspuns:

Cel mai bun răspuns: Nu știu.

| MariusDumitru92 explică:

Și la fel de mici vom rămâne pentru totdeauna. Tu, ai văzut vreodată un om din avion? Crezi că ceva atât de mic va cuprinde vreodată cu rațiunea sa limitată Creatia lui Dumnezeu?
Eu nu sunt un model de creștin. Sunt un ticălos plin de patimi și păcate. Creștini autentici sunt sfinții. Noi, doar încercăm să ieșim din mocirla păcatului. Mai cădem, ne mai ridicăm... Dar, măcar încercăm.

| sabin89 a răspuns (pentru MariusDumitru92):

"Sunt un ticălos plin de patimi..." - A, ești un ticălos? Bine că știm, ca să ne freim!

| MariusDumitru92 explică (pentru sabin89):

Da. Sunt un ticălos. Până una, alta poate răspunzi la întrebările mele...
Ce zici? Totuși, nu eu sunt subiectul acestui topic.

| alex13763636 a răspuns:

Mintea umana nu poate percepe cum s-a creeat pentru ca mintea umana o concepe ca fiind imposibil cand o sa se descopere umanitatea o sa poată sa înțeleagă ca din nimic sa făcut ceva sau poate tot timpul ceva a existat acolo ceva fără timp fără moarte ceva extraterestru numit sursa vietii