| petruclaudiu78 a întrebat:

(Intrebare pentru cei cu coeficient de inteligenta situat peste media TPU. Ceilalti sa se abtina)

Exista vreo speranta ca aceasta medie sa nu reprezinte media nationala?

http://www.TPU.ro/......entru-cea/
P. S. Daca cineva are impresia ca sunt increzut atunci cand ma consider peste coeficientul mediu de inteligenta de pe TPU, il informez ca aceasta nu e nicio realizare de fapt, tinand cont de nivelul acestuia.
Parca imi vine sa cred ca TPU e presurtare de la altceva, nu de la Toti Pentru Unu. Apropo, parca lipseste un l, la Unu (stiau ei ce stiau, cei ce au creat site-ul).

Răspuns Câştigător
| MeScorpion a răspuns:

`Ten gatu matii!

27 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

,,Stiu ca nu se fac teme pe TPU, dar ajutati-ma de data asta macar, ca e din culegere, nu e pentru tema acasa, e pentru cea din clasa (si nu ma parati la administratori, va rog eu)."

Te rog să mai repeţi o dată partea cu " mă consider peste coeficientul mediu de inteligenţă de pe TPU", căci nu mi-a ajuns cât am râs până acum laughing.

| petruclaudiu78 explică:

ÉrotiqueConseils: Deja e bine, daca ai ras, pentru ca intrebarea era postata pe Trivia/Amuzante. Eu am terminat scoala de peste 10 ani de fapt, iar asa zisa problema de geometrie nu are nicio logica.
Nu stiu daca ai vazut in paranteza, dar te rugasem sa te abtii de la comentarii.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ne vobeşti de coeficientul mediu de inteligenţă şi ne arăţi o întrebare? raised eyebrows
Uite, nu am nimic cu tine. Poţi avea iq-ul peste media din România din partea mea, felicitări. Totuşi, faptul că ai pus la modul serios o astfel de întrebare denotă din partea ta o lipsă de bun-simţ. Ai fi putut face o glumă sau să faci o ironie, dar ai fost mult prea franc. E adevărat, sunt oameni care pun întrebări aici şi răspund fără prea multă judecată în prealabil, însă totuşi, ai de-a face cu o populaţie majoritar preadolescentină aici pe site, nu sunt caracterizaţi prin prea multă gândire înainte de a acţiona.
Revenind la ce ai spus tu, ca să observi "media" de inteligenţă a site-ului (sau cea naţională) nu trebuie să te opreşti la extrema inferioară, aşa cum ne-ai dat exemplul. Sunt multe întrebări şi răspunsuri care te-ar impresiona prin fineţea lor şi prin spiritul lor matur. Chiar şi astfel de oameni (adolescenţi de vârsta mea) care suprind prin gândirea lor am întâlnit.
Pe scurt: Nu te pripi în a trage concluzii.
Edit: Doar acum am văzut întrebarea. Însă acum nu înţeleg ce mai vrei să demonstrezi laughing
Oricum, e tare faza cu "paralelele care sunt perpendiculare într-un unghi de 30 de grade".

| bamse a răspuns:

Frate, in tara noastra e plin de critici, de oameni care se pricep la politica si fotbal. E plin de oameni care 'demoleaza' lipsesc insa 'constructorii'. Intelegi tu ghilimelele.

Oricat de sus te-ai situa, uita-te in jos nu cu scarba, ci cu dorinta de a-i salta langa tine pe cei aflati mai jos. Da-le aripi, nu le da in cap, caci nimeni nu s-a nascut invatat iar in Romania nici nu mai avem invatamant, modele, etc.

Sfatul meu este sa vorbesti cu fiecare pe limba lui, caci asta face un om cu un coeficient ridicat de inteligenta si sa te abtii sa raspunzi la subiectele care iti jignesc coeficientul tau, ridicat zici tu, de inteligenta.

Nu uita si vorbele din popor: Lauda de sine nu miroase a bine si Caruta goala huruie cel mai tare.

Te salut si te invit sa 'construim' impreuna cat vom putea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi vine greu sa cred ca exista cineva care sa dea dovada de o asa rara modestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și ce-i de filozofat aici, mă rog? Nu știu ce IQ am. Ideea e că problema aia chiar nu are logică. Ori unghi drept, ori ascuțit, ori așa și așa. Acum ce vrei să te crezi mai deștept că nu ai primit un comentariu în genul aceluia care ți l-am scris mai sus? Sau ai vrut sa vezi cât se prind?

| petruclaudiu78 explică:

Raul9004 (expert TPU), eu nu am calculat media respectiva nici pe baza unei intrebari postate si a raspunsurilor primite, nici pe o oricare alta baza.
De fapt nu am calculat nimic, am facut doar o evaluare dupa vreo luna de citit raspunsuri si intrebari pe acest site.
Intrebarea de pe T/A atasata acestei intrebari la care ai raspuns tu, nu era decat o exemplificare, nu o demonstratie.
Dupa tine a fi franc inseamna a fi nesimtit? Asta e destul de grav.
In ceea ce priveste inteligenta mea, am precizat de la bun inceput ca nu ma consider vreun geniu, dar sunt ( daca nu, ar fi trist pentru mine) peste media TPU.
Referitor la faptul ca sunt oameni interesanti pe TPU, sunt de acord cu tine (altfel nu as mai pierde vremea pe aici, citind intrebari si raspunsuri).

| Thunder a răspuns:

Si vrei sa demonstrezi ce? Probabil ca ai un IQ peste medie, dar sa te intreb ceva: Cui pubipla mea ii pasa? Cui ii pasa ca pe un anume site din Romania, unul pe nume petruclaudiu78 e agitat deoarece... Aici continuati voi, eu inca nu mi-am dat seama ce vrei. Ai postat o intrebare cu un continut ironic, o problema fara logica, ce raspunsuri vrei sa primesti? Majoritatea userilor acestui site sunt copii. Ce astepti de la ei? Tu la varsta lor erai mai breaz? Aveai grija gramaticii, matematicii, fizicii etc? Eu la varsta lor nu stiam cum sa ies mai repede afara la un fotbal, ma durea fix in cot daca stiu sa pun o cratima unde trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti scapa ceva esential de stiut: nu cunosti varsta vreunui utilizator care a postat la acea intrebare, prin extensie n-ai vreo certitudine in asta, adica daca vreun utilizator de acolo a trecut sau nu de clasa a 6-a sau a 7-a. Asa ca in loc sa faci incursiuni pe site in privinta IQ-ului, mai bine ajuta pe cineva la o intrebare mai serioasa cu IQ-ul tau peste medie! Te mai asteptai cumva sa pari amuzant la acea categorie cu o intrebare asa inepta? Probabil ca cei mai multi dintre acei utilizatori nici nu s-au obosit sa-ti citeasca intrebarea pana la capat, de vreme ce mai nimeni n-are brilianta idee de a posta teme la acea categorie...si da! pare o tema in toata regula de la distanta daca nu te apuci sa citesti cu atentie! In ultima vreme daca nu-l blestemi si il detesti din toata inima pe Justin Bieber si pe o fana de a lui, utilizatorul LadyJ, atunci nu esti considerat amuzant!

P.S. Nu ti-am raspuns la intrebare pentru ca am considerat ca am IQ peste medie, nici macar nu stiu ce IQ am...si nici nu ma intereseaza! Mie, orice persoana care vorbeste de IQ, mi se pare cam fara bun simt intrucat alt semn al superioritatii in afara de bunatate nu exista pe aceasta lume din punctul meu de vedere si al lui Beethoven!

| petruclaudiu78 explică:

Bamse(frate?), vorbele din popor sunt intelepte, dar nu stiu de ce ai tu impresia ca ma laud (cred ca ai inteles tu gresit). Scoala exista in Romania, dar nu mai sunt multi interesati de ea. Da, accept invitatia ta, ai vreun plan de constructie?

Thunder, par eu agitat? Dupa id-ul ales si raspunsul care mi l-ai dat, tu pari mai agitat ca mine. Dar tu ce crezi, ca mie imi pasa ca este unul, Thunder, care nu este de acord cu mine? Ca este unul, Mescorpion (probabil unul din bietii copilasi suprasolicitati de scoala) care imi spune "Ten gatu matii! "?
Eu doar ma intrebam (si intrebam) cum ar arata Romania care este deja in prapastie, daca cei ce urmeaza sa decida in tara asta vor fi alesi dintre bietii copilasi care au cu totul alte griji decat scoala.
Iti repet si tie, intrebarea de pe T/A era doar un exemplu, nu o demonstratie.

| petruclaudiu78 explică:

Aerox, esti al doilea ( din seara asta) care imi spune ca sunt nesimtit, dar pe tine te inteleg, datorita bunatatii care te caracterizeaza mi-ai spus asta. As fi spus "din cauza", dar nu era bine, nu e bine nici "datorita", dar nu asta e important.
Repet, nu ma consider (si nici nu sunt) vreun geniu.
Cel mai deranjant, la urma urmei, nu e faptul ca nimeni nu a vazut ca am scris o aberatie ( sa fim seriosi, nu trebuie sa citesti cu atentie ca sa observi), ci stilul vulgar si violent in care au raspuns copilasii pe care ii aparati toti.
Cred sunt eu tampit, dar mie mi se pare destul de amuzanta intrebarea (as zice comparativ cu altele care se posteaza acolo, dar iar zici ca ma consider superior).
In plus, eu nu postez pe T/A asa zisele intrebari doar pentru ca ar fi amuzante, ci pentru ca nu sunt intrebari la care astept un raspuns serios, vreau doar sa vad cine si ce gandeste, ironizand totodata (asa fac cretinii care se cred superiori) pe unii sau altii.

| petruclaudiu78 explică:

Aerox, esti al doilea ( din seara asta) care imi spune ca sunt nesimtit, dar pe tine te inteleg, datorita bunatatii care te caracterizeaza mi-ai spus asta. As fi spus "din cauza", dar nu era bine, nu e bine nici "datorita", dar nu asta e important.
Repet, nu ma consider (si nici nu sunt) vreun geniu.
Cel mai deranjant, la urma urmei, nu e faptul ca nimeni nu a vazut ca am scris o aberatie ( sa fim seriosi, nu trebuie sa citesti cu atentie ca sa observi), ci stilul vulgar si violent in care au raspuns copilasii pe care ii aparati toti.
Cred sunt eu tampit, dar mie mi se pare destul de amuzanta intrebarea (as zice comparativ cu altele care se posteaza acolo, dar iar zici ca ma consider superior).
In plus, eu nu postez pe T/A asa zisele intrebari doar pentru ca ar fi amuzante, ci pentru ca nu sunt intrebari la care astept un raspuns serios, vreau doar sa vad cine si ce gandeste, ironizand totodata (asa fac cretinii care se cred superiori) pe unii sau altii .

| Kazimir a răspuns:

Mda vorbesti ca un semidoct desavarsit. nici nu stii cum imi curg lacrimile in momentul acesta pe obraji. tu ala cu IQ peste medie (nu de alta dar ai zis`o indirect.deci lauda de sine nu miroase a bine) oricum saracu copil a avut parte de destul trolling. sper ca data viitoare sa poti pune o intrebare echivalenta cu coeficientul tau de inteligenta.
p.s. cu oameni ca tine se moare de foame in Romania

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abia acum observ ca sintem citiva participanti la intrebare cu un "coeficient de inteligenta situat peste media TPU".Or mai fi oare?

| DorelSudoru a răspuns:

laughingHai sa ne batem in iq-uri acum ah? SI ziceai ca baiatu nu stie sa aleaga categori.da tu?
Ce are inreabarea e la trivia amuzante poate a vrut sa vada daca cineva poate gasi raspunsul la problema aia tocmai pentru ca nu avea logica...iq-ul tau ar fi trebuit sa-ti spuna asta...
Si cine esti de esti asa de inteligent...ca nu prea te-am vazut...
P.Sbig grinaca permiti asa ceva din partea unui "pusti"tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am explicat doar ce ai facut. La ce te asteptai? La vorbe dulci si de lauda? Doar asa exista bunatate in mine? Daca vorbesti de IQ peste medie atunci du-te si etaleaza-ti-l la o intrebare mai serioasa, in loc sa faci alte cercetari pe site. Ca te-am jignit eu pe tine sau nu e mai putin relevant, de vreme ce tu ai jignit o comunitate intreaga doar prin simplul fapt ca ai postat o asemenea intrebare(datorita sau din cauza intrebarii tale toti sar impotriva ta, iar tu probabil ca nu realizezi). Din bunatatea aia pe care o am in mine sau doar pretind ca o am, d-aia ti-am si postat in felul asta, ca sa-ti spun ca n-ai facut o miscare prea inteleapta.

| Skylar a răspuns:

Dacă vrei să te remarci foloseşte-ti IQ-ul şi fă ceva folositor şi nu mai sta cu noi cei cu un intelect scăzut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

C.c.c e,e IQ-ul? d.dda,peste medie c,c,c e inseamna? c, c, care medie?

| FuckOnCocaine a răspuns:

Einstein, tu ești? Ptiu, băga-mi-aș..., mereu mi-am dorit să te cunosc.

| petruclaudiu78 explică:

Ma apucasem din nou sa raspund la unu, altu (fara l, mi-a zis trolllu), dar pe urma m-am gandit ca nu are niciun sens, ati ramas toti blocati pe IQ-ul meu si pe impresia ca m-as fi laudat (cred ca e virusat TPU si la voi a aparut alt text, altfel nu imi explic).
V-am dat "folositor" si "inteligent" la toti, chiar si celor care... (stiti voi, nu mai repet).
Unii din voi ati merita si o funda, dar nu o gasesc, imi pare rau.
Poate data viitoare.

| ahlrh a răspuns:

Adevărul este, că avem și minori (așa cum sunt eu) pe comunitatea TPU.ro cu un IQ scăzut sau (mai rar) ridicat. Nu m-am gândit niciodată să pun o întrebare prin care să-mi rezolv temele, și nici n-am s-o fac. Cu toate acestea, gestul tău a fost urât când ai menționat în întrebare: „(Intrebare pentru cei cu coeficient de inteligenta situat peste media TPU. Ceilalti sa se abtina)". Iar pentru că mă consider un User (care face comunitatea) TPU.ro înseamnă că am un IQ scăzut. mulțumesc.Mai mult n-am nimic de spus, încerc să fiu amabil, dar vreau să menționez și eu, că trebuie să ne acceptăm așa cum suntem, cu defecte sau imperfecțiuni.

| carpediem a răspuns:

Tu cum numeri:unul, doi, trei? Ma abtin mai departe, deoarece nu am iq-ul tau.

| petruclaudiu78 explică:

Carpediem, dar tu cum zici: "unu e prost"-adica eu sau "unu se crede mai destept" -adica tu?
Dupa parerea mea, era mai bine daca te abtineai si nu scriai nimic.
Referitor la povestea cu IQ-ul meu, cred ca am dat destule explicatii. Daca poti sa intelegi, bine. Daca nu, mai clar de atat nu pot fi, nu imi permite inteligenta.
Referitor la iq-ul tau, daca e mai mare sau mai mic decat al meu, chiar nu ma intereseaza.

| petruclaudiu78 explică:

M-am hotarat sa dau si funda pana la urma. Sper sa nu se supere ceilalti, carora le-am dat doar voturi, dar castigatorul nu putea fi decat unuL (si anume cel care reprezinta media TPU).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa...si? Astepti sa-ti zica cineva si "BRAVO!" pentru ce ai facut?

| Gripa a răspuns:

Ahahahahahahahha(mno,moaca aia ce da din gura in semn ca rade nu este de ajuns).Bai, eu cred ca am inteles ce incerci sa demontrezi.Si ti-a iesit.Nu stiu daca te asteptai,ca la topicul, postul asta(ce mor*tii masii o fi) sa primesti aceleasi raspunsuri, dar mascate, scrise cu mai multa grija intr-un mod cat mai politicos.Ironia este la tine acasa.Cireasa de pe tort este funda. Speranta este, cam putina, dar este. Ahahahahhahahahahhaha

| ROG a răspuns:

Deci ce trebuia sa raspundem ca m-ai pierdut.