| RAY a întrebat:

Intrebare pentru nihiliști,dacă viata ar fi veșnică existenta ar avea sens, scop?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Existenta, oricum nu are nici un sens/scop.
Doar ne place nouă să dăm valoare existenței noastre inventând sensuri/scopuri.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Da, asta e o intrebare foarte buna: nici Biblia/catehismele nu spun care este sensul vietii, pentru ca ar fi atunci usor de intrebat "Si asta la ce serveste?" si la orice raspuns ulterior repetata aceeasi intrebare.

| Theo94 a răspuns:

In mod obiectiv nu (cred), cel putin pana la proba contrarie.

Răspuns utilizator avertizat