| RAY a întrebat:

Intrebare pentru teisti, credeti ca cei care cred in evolutie, big bang nu sunt crestini cu adevarat? De ce considerati evolutia, big bang ca avand legatura cu ateismul?

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Pai nu ai cum sa crezi in evolutie si big bang si sa fii crestin. Crestinii stiu ca Dumnezeu a facut lumea, nu o explozie, iar primii oameni au fost Adam si Eva, nu niste maimute hipster.
Pentru ca se opun spuselor religiei.

| RAY explică (pentru Plato):

Ce explozie visezi big bang a fost o expansiune de energie, primi oameni au fost adam si lilith fugi si citeste biblia sunt doua geneze

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Nu mi-e tocmai o prioritate, da' notez sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ateii au nevoie de dovezi, ce nu vad si nu imi e explicat clar, Nu cred.
Avea dreptate si Biblia,, crede si nu cerceta, nu se refera sa ramai inapoiat si sa accepti ca exista altceva dincolo de perceptia umana si ca suntem limitati.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sunt si crestini care accepta evolutia, atei nu trebuie sa cunosca ceva pentru ca sa nu creada

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pãi da chiar si un crestin nu are cum sa i-a in serios doar sunt metafore, dupã mine cam tot chestiile alea explica ambele tabere. Si crestinismul si evolutia, doar ca e mai vechi ca timp.

| Ana1687 a răspuns:

Parerea mea e ca teoria big bang nu are nici o treaba cu ateismul, poti sa crezi in teoria big bang si daca esti crestin si daca esti ateu.
Unii credinciosi pot sa creada ca dumnezeu a creat totul prin big bang, chiar nu inteleg de ce asociaza unii teoria asta cu ateii