| andreisergiu123456789 a întrebat:

Ioch este la fel de puternic ca si ioachim cristopher este mai slab ca ludwig,ioachim este mai puternic ca si cristopher, ioch este mai slab ca herbert.Cine este mai slab? Funda

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unul din ei.

| mentholinks a răspuns:

Daca invatai mate la scoala, luai o foaie si un pix, transformai relatiile in ecuatii si rezolvai singur problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioch=Ioachim
ChristopherChristopher
IochChristopher=>Ludwig >Ioch si Ioachim sau

| andreisergiu123456789 explică (pentru anonim_4396):

Care e mai slab am intrebat

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mi-a fost luat tot raspunsul.

Deci, reluand

Ioch si Ioachim sunt la fel de puternici.
Asta inseamna ca Ioch si Ioachim sunt mai puternici decat Christopher.

Ludwig este oricum mai puternic decat cineva, deci nu ne intereseaza in rationament. Herbert este si el mai puternic decat cineva care este oricum mai puternic decat Christopher.

Raspunsul este Christopher. El este cel mai slab.

| andreisergiu123456789 explică (pentru anonim_4396):

Mersii inca ceva
Am mai gasit si astea
2 5 4 10 6 15 urmatoarele 3 numere?
7 2 14 13 4 52 19 8 152 25 16 urmatoarele 3?
6 2 3 8 12 4 6 16 urmatoarele 3?
1 8 4 5 12 6 7 14 urmatoarele 3?

Nu prea stiu cum, daca ai putea sa ma lamuresti, ti as multumi mult! Caci sunt interesante.

| Steaua19861 a răspuns:

Christopher e cel mai slab!