| Theo94 a întrebat:

Kary Mullis care a luat premiul Nobel pentru chimie a povestit ca s-ar fi intalnit intr-o noapte in 1985 la cabana sa cu un raton luminos care a vorbit, ce parere aveti?!

"Mullis claims he has had an encounter with an extraterrestrial being, in which he denies the involvement of LSD. More specifically — he reported having close contact with a glowing green raccoon at his cabin in the woods of northern California around midnight one night in 1985. No, really.[1]"
https://rationalwiki.org/wiki/Kary_Mullis
[edit]

"[edit]
Mullis enjoys surfing.[40] He has been married four times.[18] He has three children by two ex-wives.[18] Mullis reported an encounter with a "glowing green raccoon" at his cabin in the woods of northern California around midnight one night in 1985; he denies having been on LSD or any other drug at the time"

http://www.revistamagazin.ro/content/view/11400/4/

https://www.davidhalperin.net/......ry-mullis/

Nu puneam acesta intrebare daca nu era cineva care a luat premiul Nobel.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poate glumea sau era ironic sau omul era sub influenta unor droguri, alcool cine stie, omul este scimbator

| Theo94 explică (pentru RAY):

Cel mai probabil era sub influenta LSD, tipul se jura ca a vazut asa ceva.

| SG1995 a răspuns:

Vorba tipului de mai sus, halugina.

| Skippy223 a răspuns:

Din cate stiu eu, Kary a luat LSD in trecut, sustinand chiar ca in momentul in care a lucrat la reactia de polimerizare in lant, era sub influenta.
LSD daca e folosit des (ceea ce a fost cazul lui Kary), are efecte indelungate. Dupa ani, un individ poate sa sufere de psihoza sau chiar halucinatii. Singura explicatie rationala pe care pot sa ti-o dau.
Alte doua optiuni:
Ori minte
Ori e adevarat.
Fiecare crede ce vrea pana la urma.