| Theo94 a întrebat:

La cate intrebari puteti sa raspundeti la "Civics Practice Test" "U.S. Citizenship and Immigration Services" sau ce procentaj ati obtinut?

Este 20 de intrebari pe fiecare test, sunt mai multe.

https://my.uscis.gov/prep/test/civics

Ultima oara am obtinut un procentaj de 85%

11 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Am gresit 2 sad dar 90% e decent.

https://imgur.com/a/6WFFwT0

| Theo94 explică (pentru RoCkKiD):

Pe site scrie ca trebuie sa ai minim 60%.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Theo94):

L-am facut doar o data, daca mai incercam scoteam de un 100% sa ma laud.

| doctorandus a răspuns:

Asta îmi amintește că un program TV olandez a pus personalități olandeze să facă testul pentru imigranți. Mulți au picat, printre care politicieni.

| dannyel86 a răspuns:

Ultima oara? De cate ori l-ai facut? Sau sunt intrebari diferite de fiecare data?
Am obtinut 70% la prima testare. Stiu cate ceva despre SUA, dar se pare ca mai am de invatat. La 3 intrebari am ezitat, desi alesesem initial raspunsul corect.

| Theo94 explică (pentru dannyel86):

De mai multe ori, o singura data am luat sub 60% (55%), prima oara, nu am fost atent, restul am luat cu 75% si 85%.

| Dorotheea21 a răspuns:

La toate.
https://imgur.com/uoTH9XF
Poate ale mele au fost mai usoare. happy

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Daca l-ai facut doar o data nu e rau. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RoCkKiD):

O data. A doua oara nu am vrut sa risc. happy
Cinci sau sase intrebari erau pentru scoala primara,
Mississippi, indienii, cauzele razboiului de secesiune, de ce steagul american are atatea stele, smd.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Dorotheea21):

Fata destepta happy

| DarthNiger a răspuns:

Am obtinut abia 70% laughing la unele intrebari nu stiam raspunsul iar la unele am uitat pur si simplu.