| Buresbista123 a întrebat:

La ce credeti ca vor fi bune bisericile,vorbesc de cladiri,pe viitor cand poate omenirea se va trezi la realitate,ce va imaginati ca se poate organiza acolo, ce poate fi acea cladire?

Răspuns Câştigător
| Timishan a răspuns:

Unele pot fi muzee ale obedientei umane in numele a ceva aiurea.Altele, cu turle inalte pot fi parcuri de distractii cu baji-jumping, altele a caror arhitectura permite portionarea pot deveni locuinte sociale.Depozite pentru grane, sali de teatru sau decoruri pentru filmari, ...Si cel mai important, devin istorie. tongue

14 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Precum actualele castele/palate, unele vor devenii atractii turistice, altele vor fi daramate. Din nefericire, ma indoiesc ca umanitatea se va trezi la realitate in viitorul nu prea indepartat.

| Liviu a răspuns:

Se vor darama? stau si ma intreb cum de avem asa de multe biserici si asa de putine spitale sad

| Buresbista123 explică (pentru Liviu):

Sau scoli...
Sper sa nu se darame ar fi o pierdere de timp si de bani, cu siguranta se poat gasi si alte intrebuintari

| victoreanu a răspuns:

Vrabia malai viseaza.
sau
Nu mor caii cand vor cainii.
Ateii nu au construit nici macar o coliba, dar vor sa dărâme monumentele construite de crestini.

| Buresbista123 explică (pentru victoreanu):

Gogule de unde stii tu ca ateii nu au construit nimic? uite poate te opresti din jigniri si te trezesti din somn...http://www.youtube.com/watch?v=KMKPVECn0J0

| Mădă0611 a răspuns:

Turism. laughing

| sublime89 a răspuns:

Scoli, spitale, azile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Experimente Top Secret pe oameni.

| Buresbista123 explică:

Asa sunteti voi astia religiosii mai inchisi la minte...nu mai jigni, nu esti in pozitia sa faci asta, ateii ar trebui sa va rada in nas si insulte de cate ori va aud ca debitati tot felul de aberatii dar nu o fac, poate noi avem mai mult bun simt si respectam parerile altora mai mult...

| victoreanu a răspuns (pentru Buresbista123):

Da-mi voie sa nu te cred.
Cred ca ai cel putin 1000 de insulte la activ in postarile tale "rationale" si "de bun simt".
Deci raspunsul tau este cel al unui ipocrit.

| Buresbista123 explică (pentru victoreanu):

Lucrezi la inventare? cu asta te ocupi tu?-))
Ipocrizia vine de la voi care spuneti ca daca nu crezi ce cred eu ajungi in iad sau ca esti un pacatos etc
De acolo iti dai seama ce minte bolnava au unii...

| xSkrillex a răspuns:

Prietene...bisericile vor fi intotdeauna utile deoarece intotdeauna vor exista oameni credinciosi si oameni necredinciosi.Nu crede ca daca se trezeste lumea la realitate rad toate bisericile de pe fata pamntului...Nu! Categoric NU.Fiecare om trebuie sa comunice cu Dumnezeu!

| Buresbista123 explică (pentru xSkrillex):

Eu sper sa se trezeasca si cred ca se va intampla...http://www.youtube.com/watch?v=r74Od9qv6-E

| doctorandus a răspuns (pentru xSkrillex):

Amice, in orasul unde locuiesc eu anumite biserici si manastiri au devenit localuri si sali de dans si de proiectat filme. Ele sunt pastrate drept cladiri de patrimoniu, dar intretinerea lor costa si enoriasii au ramas cam putini pentru a putea plati aceste costuri, asa ca le-au vandut si le-au dat alta destinatie. Vezi de exemplu tamtamul despre dezafectarea unei biserici din Bruxel pe http://www.eglisesaintecatherinebruxelles.be/ si http://www.lalibre.be/......erine.html