| Meme10Memu a întrebat:

Legile fizice au evoluat?

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu consider că nu au evoluat, ci au apărut pe parcurs unele noi. Gândește-te puțin, eu spun că pare logic. Tu ce crezi?

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

Se spune ca ar trebui sa existe o forta unificatoare care sa cuprinda toate cele patru forte fundamentale. Numai ca nu a fost identificata o astfel de forta desi aceste forte se armonizeaza intre ele.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Du cred că s-au format pe parcurs, nu cred in cele 4 elemente foc, pământ, apă și vânt.

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

Forta nucleara tare, slaba, electromagnetica, gravitationala.

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Cum sa se formeze atât de multe din nimic? Universul era 0, fără forțe, fără ființe, fără planete etc. Nu cred in acele forțe menționate de tine, am spus de ce. Cum să apară ceva daca nu exista? Și acele elemente, de unde au apărut dacă nu din afara acestui univers?

| PainTech a răspuns:

Legile fizicii au rămas la fel.

Înțelegerea noastră despre ele a evoluat.

| Ineys a răspuns:

Depinde.
Unele au ramas la fel, altele s-au modificat (imbunatatit), altele au fost descoperite. La ce te referi mai exact prin evoluat?

| mirceakitsune a răspuns:

Da