| anonim_4396 a întrebat:

Ma tot gandesc ca trece timpul si nu voi avea iubita prea curand, fac 25 de ani, am auzit ca deja de la 30 de ani sexul, scade in intensitate....sau este un mit? Adica nu conteaza neaparat varsta, daca am o viata sanatoasa?
Ma distruge ideea oricum ca imbatranesc si nu vad imi pot face o iubita.
Nu e vorba ca sunt gras sau urat, eu sunt sportiv, arat bine, si nu zic eu asta, fetele mi-au spus asta, dar nu se leaga nimeni de mine, pentru ca am avut probleme emotionale, sunt o fire mai timida, si efectiv nu cred in teoria ''ce e al tau e pus deoparte'' adica daca la 40 de ani gasesc pe cineva, credeti ca mai are sens? Atunci sexul si totul nu o sa mai aiba farmec....sunt distrus psihic.

36 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Lasă, că e vorba să se treacă cât de curând la sexualitatea fluidă; şi atunci să vezi viaţă! O să ne legănăm ca pe val, când spre stânga, când spre dreapta, după cum bate vântul... emoţiilor. Dacă nu găsim femei, găsim bărbaţi; sau invers. Sau ne putem schimba noi înşine genul. Ehe, atunci să tot trăieşti!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai breh calm. 2-300 RON/ora o fata corespunzatoare. Nu iti mai bate capul cu prostii. Asta cu "sunt distrus psihic" o zici tu asa, ca o mantra. Simti ca cineva te urmareste? Ai impresia ca toti din jur te vorbesc pe la spate? Vorbesti cu dumniedzău? Ai un dragon care te insoteste peste tot? Cel mai probabil ca nu. Intr-un fel sau altul se rezolva cu lipsa sexului, lol. P.S. Ai cu dupa 30 de ani... e o mizerie romaneasca. Daca zici ca esti sportiv, fii sportiv in continuare. Ai grija la alimentatie, umbla pe-afara, nu te mai gindi la prostii. Adica gindeste-te la "prostii" dar fa-o cu cap.winking

| CostinAlamariu a răspuns:

De ce iti pasa asa mult de sex, ciudatule?
Esti constient ca viata e mult mai mult decat 2 minute de procreere?

Urasc mentalitatea asta idioata care pune pret pe sex mai mult decat merita

| anonim_4396 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu pun neeeaprat pret pe sex, daca puneam doar pe sex traiam doar cu aventuri, dar iata ca nu imi plac aventurile, am avut cateva si mi se pare o prostie. Imi doresc sa fac cu cineva care si simt ceva.
Si la mine nu dureaza 2 minute, ar dura ore bune, pentru ca eu nu ma rezum la sex, eu vreau ceva romantic, pasional happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de la bărbat la bărbat. Putem vorbi in privat mai multe?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te poate ajuta să înțelegi unde greșești, chiar sunt sfaturi foarte bune aici:
https://artaseductiei.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate trebuie să-ncerci un iubit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cat de retardat sa fi sa zici asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce retardat? Este ceva rău să fii gay sau cum?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce conteaza asta? nu e rau atata timp cat nu incerci sa iesi in evidenta sau sa incurajezi la asta, cum faci tu acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu încurajez. Dacă nu ai succes la fete poate este pentru ca nu emani masculinitate. Din cauza asta nu se simt atrase. Poate emani feminitate.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eman masculinitate, fac sport de 7 ani(atletism) si sala de 2 ani, Nu incerca sa-mi bagi in cap sa devin gay, asta nu se va intampla.
Fetele vor sa o faca cu mine, dar e vorba de relatie ca nu vor, nu sunt nici realizat, stau cu ai mei, sunt mai multe probleme, in fine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu încerc să-ți bag nimic în cap, ce-ai? Nu e prea masculin când fetele '' vor sa o facă cu tine'' și tu de fapt te gândești la relație. Bravo ție ca faci atletism de 7 ani. Eu când am făcut sport m-am apucat la 7 ani, nu la 18. La 18 ani eram deja Pro de vreo 3 ani. Mai las-o balta cu cât de sportiv ești tu, performanta se face de mic. Fă-ți un rost și mai încearcă, nu le servi doar mușchi...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un mit, dar sansele sa gasesti "prima prietena" scad odata cu inaintarea in varsta. De pe la 25 in sus deja sansele sunt mici de tot.
Gandeste-te asa daca in cazul exemplului precizat de tine la 40 de ani gasesti prima prietena. -> ce fel de fata poti gasi? Una de varsta aia si sa fie si ea ca tine asa singuratica/semi-virgina inseamna ba ca are probleme psihice grave, ba ca e muma padurii.
Fetele de treaba sunt agatate de tinere

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru descurajare laughing))) Pai si ce parere mi-ai da? mai am vreo sansa sa ma placa cineva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sa gasesti fata care sa arate " OK fizic" e improbabil. Grase, urate, sau cu probleme Poti gasi.
Asta e te inveti cu ideea ca iubirea nu e pentru tine. Dar daca ai bani poti gasi destule materialiste care ar sta cu tine, pana ai ajunge falit.
Eu is mai batran ca tine, si tot nu am avut parte de "iubire", dar vagaboante am gasit din plin. Obisnuieste-te ca "relatiile" nu sunt pentru cei ca noi.
Sau gasesti una mai plinuta, sunt destule singure si disperate din alea. Una chiar s-a dat la mine dupa un timp am realizat ca pe langa ca era cam urata si plinuta era si paranoica. Noapte Buna.

| Mopmop a răspuns:

Tinere...tu nu vezi padurea de copaci. Trebuie sa te inarmezi cu rabdare si sa iei pe rand cu calm orice posibila relatie. Din cele scrise de tine tind sa cred ca esti demisexual ceea ce nu este neaparat un lucru rau! Nu trebuie sa ai complexe, daca e sa te placa o fata, o va face! Nu te da peste cap de trei ori ca sa impresionezi. Fii natural doar. Un singur sfat si inchei: sa fugi cat poti de repede daca vezi semne de gelozie la posibila viitoare partenera! Nu cred ca trebuie sa iti explic de ce, pari un tip inteligent.

| alidenbealidenbi a răspuns:

O relatie de prietenie cu Dumnezeu te ajuta sa treci cu bine.

| unomdeosebit a răspuns:

Esti prea disperat asta e problema ta nu transmiti masculinitate pe un baiat frustrat stresat disperat il vezi de la o posta

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Mă lași cu vorbele astea de motivational speaker obosit? Daca bărbatul e in starea aia, asta e se mai întâmplă. Înțelege-l și nu-l mai eticheta disperat sau frustrat.

| unomdeosebit a răspuns (pentru anonim_4396):

O femeie experimentata fuge de barbati disperati tu probabil nu prea ai experienta de viata

| Nemeessis a răspuns (pentru anonim_4396):

Îmi pare rău că nu poți înțelege mesajul scris de mine și consideri că eu îl judec. Tocmai fiindcă e în starea aia, omul a cerut un sfat. A spune totul pe față nu e același lucru cu a judeca. Dacă pe el îl deranjează răspunsul meu, îmi poate spune el personal asta, dar nu te băga aiurea în subiect.

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Sincer nu stiu care e cauza, eu ma comport natural cand ies cu o tipa.
Probabil ca ai dreptate dar pana la urma rau e ca esti prea indiferent rau e ca acorzi prea mare atentie......De parca unele femei nu sunt disperate, eu am facut cu cateva in toata viata mea si ele imediat dupa cateva iesiri m-au si chemat la ele acasa...

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Si de unde sti tu cum vorbesc cu tipele? crezi ca stau sa ma rog de vreo tipa? nici de cum, eu imi dau seama daca exista aceea conexiune si asta imi doresc, niciodata nu am fost terminatu ala care sa se roage de femei sa faca ceva sau sa iasa afara cu mine.

| unomdeosebit a răspuns (pentru anonim_4396):

Vad cum vorbesti pe site despre fete si e suficient

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte corect, te susțin

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Habar n-ai cu cine vorbești.

| unomdeosebit a răspuns (pentru anonim_4396):

In sfarsit il dezvirgineaza cineva pe baiatul asta

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Esti penibil, nu ai cum sa tragi o concluzie despre cineva schimband cateva vorbe si exprimari pe TPU, mai bine nu mai scrii nimic daca nu ai cum ajuta in vreun fel, nu esti obligat sa te exprimi!

| Nemeessis a răspuns:

Salut.
Te întreb eu pe tine ceva: contează mai mult să întreții relații intime sau să ai lângă tine o persoană care să te iubească și să îți fie alături?
Dacă e prima variantă, găsești o grămadă de fete care vor o aventură de o noapte, nu?
Dacă e a doua variantă, ai nevoie de răbdare.
Dacă tu consideri că o relație la 40 de ani nu se mai merită, nu știu ce să mai zic. Tu vrei o relație, dar te gândești doar la a întreține relații intime. Nu așa merge într-o relație.
Nu contează la ce vârstă vei întâlni persoana potrivită, important e să știi să o apreciezi, lăsând deoparte disperarea asta cu relațiile intime.

| anonim_4396 explică (pentru Nemeessis):

Are nevoie de sex și relație de lungă durată, eu consider că are o gândire sănătoasă. E disperat și-l înțeleg.

| unomdeosebit a răspuns (pentru anonim_4396):

Il intelegi pentru ca esti ca el

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da am nevoie de sex mai mult ca oricand, asta simt nevoia acum, n-am ce sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru Nemeessis):

Ai spus-o bine, mi-ai dat un pic de gandit happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Corect si pana la urma, este sanatos sa doresti sex, nu sa nu simti nevoia.

| anonim_4396 explică (pentru unomdeosebit):

Și care e problema? Sentimentul reciproc apropie.