| anonim_4396 a întrebat:

Mai sunt oameni pe aici care sustin ca ei sunt singura forma de viata din univers si ca planeta noastra este "centrul universului"?

33 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Pai ar avea dreptate.
Cum universul pana acum pare sa fie infinit, atunci orice punct din interiorul acestui poate fi definit ca si,, centrul sau,,

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Doar tu.

| darrio2007 a răspuns:

Ai reeditat intrebarea, din cate vad.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu i-am intrebat pe fiecare. Trebuia sa intrebi, cei care inca, cred asta.

| relian a răspuns:

Ai descoperit tu cumva alte forme de viata sau alta planeta locuibila si noi nu stim? Daca nu, pana una alta ce spui tu exact asa este sau ce intrebi asa este. Daca pamintu este singura locuibila atunci automat este centru universului.Acum pui intrebarea sa te dai mare cunoscator dar se pare ca tt tu ai cazut de papagal sa-i zic asa.Ce legatura au religiosii cu ce spui tu.Si daca aia cred asta cas singura forma de viata si centru universului atunci inseamna ca pana in prezent au dreptate.Au dreptate doar in sensu asta, mai departe cu ce povesti vii tu mai jos ca ei cred ca nu stiu ce creatori si bla bla aia nu face parte din intrebare.Deci razi ca era eu sa zic ce si unde.Cind tu vei aduce dovezi ca mai sunt si alte forme de viata pe undeva atunci poti sa razi cit vrei. Spor la ras dar razi a paguba se pare.Aaa si sa nu uit eu nu-s religios, dar nu ma iau de lume aiurea in tramvai.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Nu am nevoie de "dovezi" palpabile ca sa afirm ce afirm..Ci doar de niste numere.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti doar sa te afli in treaba.Nu uita ca fizica matematica ce o stim noi poate nu are aplicatie altundeva in galaxie sau in universu asta.Deci ai nevoie doar de numere sa ce? sa calculezi tu ca ar exista viata pe undeva.Hai ca esti amuzant.Viata poate o exita dar pana una alta mergem pe ce vedem, pe ce pipaim nu pe numere nu pe teorii si vraja marii intelegi? Nuti tine de foame numerele si nici teoriile.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Daca ai sti ceva metematica ai afla ca cifrele nu mint.
Doar retardatii si orbii merg pe ce vad si ce pipaie.Tu cu siguranta de incadrezi aici.

| Dismally a răspuns:

Poti sa demonstrezi ca nu au dreptate? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Tu glumesti nu? Cel care afirma asta trebuie sa demonstreze afirmatiile.
Sa viziteze infinitul de planete din tot universul si dupa vorbim happy

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vizitezi toate planetele pentru a demonstra ca nu exista viata? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Sa demonstrezi ca exista....Nu esti amuzant.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai asta spuneam si eu, pana la proba contrarie poti sustine ca nu exista alta forma de viata in Univers.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Dovezi ca exista si ca sunt aici inainte ca noi sa fim conceputi exista dar sunt ascunse.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde stii ca exista dovezile daca sun ascuse si nu ai acces la ele?

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

Pentru ca stiu si cu asta basta.

| Dismally a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu poti sti ca exista ceva ce nu ai vazut cu ochii tai.

| anonim_4396 explică (pentru Dismally):

De unde stii tu ce pot eu si ce nu?
Am pierdut destul timp pe aici incercand sa luminez mintea tuturor incuiatilor mintali.
Nu mai pierd timp si cu tine.

| Deaad a răspuns:

Ca este centrul universului nu cred.
Dar ca suntem singura forma de viata, exista, cum sa nu existe.

| Claudiu1905 a răspuns:

Lipsesc oase, de la maimuta, la om. Teoria lui Darwin e demonstrata, dar avem un puzzle incomplet thinking

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu, regret, dar e important ca tu crezi asta. Tu ești centrul universului tău.
Ps: universul nu are centru.

| anonim_4396 explică (pentru FluturicaMicaMica):

Multi nu ati inteles intrebarea...
Multi crestini si alti oameni care apartin altor religii sustin ca planeta noastra este centrul universului.Ei sustin ca zeii lor au creeat restul universului doar pentru ei laughing Ei sustin si ca umanitatea este singura forma de viata din univers laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi nu am inteles intrebarea pentru ca abia acum ai dat un sens intrebarii tale.

| FluturicaMicaMica a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, asta e chestia. Atunci nu cred. Totuși filozofică chestia cu tu ești centrul universului tău, nu?

| Softe a răspuns:

Nu are cum sa fie centrul universului, universul este nemarginit si nu se poate aproxima care ii este centrul.

| anonim_4396 explică (pentru Softe):

Ce intreb eu si ce raspunzi tu.

| ALGator a răspuns (pentru Softe):

Înseamnă că automat centrul e unde vrea fiecare. La fel cum la polul nord toate direcțiile merg spre sud.
Dar dintre toate centrele universului, Dacia este cea mai.

| brioșicaviolet23 a răspuns:

Da, ma simt, numai ca acum cand o aud cum suna ma simt cam egoista laughing

| Yngridy a răspuns:

Da. Eu una aleg mai degraba sa cred in teoria geocentrismului decat in cea a heliocentrismului. Oricum, ambele teorii sunt mai degraba ipoteze, nedemonstrate practic, dar dintre ele, cea mai relevanta mi se pare totusi cea a geocentrismului. Uite aici un site, care chiar m-a incredintat de acest lucru.
http://www.hexaimeron.ro/IntrebariFrecvente/ObiectiiStiintifice.html

| anonim_4396 explică (pentru Yngridy):

Este un site plin de ineptii.