| sabin89 a întrebat:

Meme10Memu ştie tot. Are răspuns la toate întrebările existenţiale. Inferno ştie şi el tot. Ştie cum s-a format universul, ce formă are, ştie totul despre evoluţie, despre apariţia omului...E şi el călare pe situaţie.
Noi, după cine să ne ducem?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Diferenta e ca Inferno poate dovedi prin dovezi, asta e imensa diferenta, nimeni nu stie totul nici el nu afirma ca stie totul, dar ceea ce stie poate dovedi ca si eu de astfel, dar sunt lucruri care inca nu le stim, de exemplu -cauza big bang, cum a aparut viata? de ce doar noi oameni avem constiinta? si mai sunt multe necunoscute

41 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Noi ii lasam sa vorbeasca si ne delectam urmarind efectul Dunning-Kruger in actiune.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Fiecare cu ale lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc pentru portia de ras laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dumnezeu ne-a lasat constiinta.
Nu te obosi sa-mi raspunzi, ) stiu ca nu crezi si iti respect cu desavarsire credinta existenta sau inexistenta. Pace?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti un dogmatic care nici nu le lasa contrazis

| Dorotheea21 a răspuns:

In aceste momente solemne, eu ma gandesc, la tarisoara mea. laughing
Nu este un secret ca oriunde imi raspunde Inferno apare o cearta, dar prefer sa ma cert cu el doua ore, decat sa mai pun o singura litera la un raspuns pentru acel ciudatel care isi spune Meme.
Nu stiu de voi, dar eu acum ma duc dupa suc de portocale.

| Panamax a răspuns:

Dupa Celcestietot sau danut.Sunt in dubii.

| Inferno a răspuns:

Conform Popper o teorie științifică nu poate fi dovedită, doar infirmată.

| 1973191019982018 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Esti o scumpa?

| sabin89 explică (pentru 1973191019982018):

Nu e un topic pentru făcut declaraţii de dragoste.

| 1973191019982018 a răspuns (pentru sabin89):

Am inteles. Mii de scuze.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru sabin89):

Dar nici serios. tongue Este evident care dintre cele doua exemple trebuie urmarit. Meme10 este la fel de toxic pentru credinta, cat este alter egoul sau dany1988 pentru ateism, atat de tampitele si fara sens le sunt intrebarile.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru 1973191019982018):

Vrei suc de portocale? laughing

| EntertainYou a răspuns:

Traiasca YouTube si Wikipedia!
Unde esti Lovesleep?

| sabin89 explică (pentru Dorotheea21):

Mulţumesc. Asta voiam să ştiu, după cine să mă iau. Sunt şi eu ca o oaie care îşi caută păstorul. Am nevoie de o stea călăuzitoare. Eram într-un moment tentat să mă iau după primul, că el mă ducea în sferele cereşti, spre viaţă veşnică. Văzusem că ştie tot planul lui Dumnezeu, ştie şi cu ce se ocupă Diavolul, într-un cuvânt ştie tot. Pe când al doilea nu mă ducea nicăteri. Adică mă ducea, înapoi la starea iniţială, la praf de stele. Acum însă am înţeles, nu mă iau după primul că e toxic. happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru sabin89):

Credeam ca esti autopropulsat.
Nici cu Inferno nu imi este rusine. Are o valoare pus in parantezele lui. Scos dintre ele si golit de ecuatii ramane fara nimic interesant, nu este in stare sa faca sa planga o salcie plangatoare. Iti dai seama ce comedie inseamna un sfat de viata sau un raspuns la topicul de dragoste de la el? happy

| sabin89 explică (pentru Dorotheea21):

"...atat de tampitele si fara sens le sunt intrebarile."
Şi răspunsurile nu? happy

| Inferno a răspuns (pentru Dorotheea21):

Eu cred ca tu, draga Dorotheea21, "ai valoare" intr-un context extrem de specific. Si ma opresc aici cu ideea.

Curiozitatea mea este daca te crezi intr-adevar profunda sau esti suficient de profunda incat sa iti dai seama ca nu esti. Ca tot pomenea cineva de efectul Dunning-Kruger.

Am dubii, mai ales dupa ce mi-ai spus ca intrebare ta despre veganism este atat de complexa incat poti promova un examen de facultate cu discutia de acolo. Destul de trist.
Cred ca ar trebui sa te gandesti bine daca, ultima reactie pozitiva, la ceva iesit din gurita ta, avea drept cauza ideea in sine, iar nu alte bruiaje misterioase de sistem.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru sabin89):

Am incercat sa nu citesc multe raspunsuri.
2, 3, Si! A venit, cel demn de urmarit! laughing
Noapte buna. Astazi nu am pofta de cearta cu el.

| Inferno a răspuns (pentru Dorotheea21):

Ouch! Batista, ceva?
Lasa, ca adevarul doare la inceput dar dupa te elibereaza.
Poate reusesti sa iti astupi golurile cu ceva mai mult machiaj.
Pune mana pe ruj si fa-ti un zambet ca joker-ul. Perfect! Such a happy girl! happy
Somn usor si tie printesa!

| Celcestietot a răspuns:

Dupa mine, pentru ca eu sunt cel care stie tot cu adevarat laughing!

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Inferno):

Sunt uda, si impresionata pana la lacrimi.
Ramai la raspunsurile stiintifice. Te prind mai bine.
Cand incerci sa faci pe durul, iti iese comedie, mai ales ca iti simt rasuflarea, undeva jos. blushing
Te las cu imaginea asta, probabil, in aceasta noapte nu o sa mai raspunzi nimic.batting eyelashes

| LoveSleep a răspuns (pentru EntertainYou):

Aici, zi repede, ce să caut?

| LoveSleep a răspuns:

Nu știu de ceilalți, dar parcă mă excită puțin Inferno.

| TristanTzara a răspuns:

După niciunul. Validitatea unei idei nu poate fi determinată după cine o prezintă sau cât de cunoscător este acesta cu privire la detaliile ideii, ci în funcție de raționamentul care e folosit pentru a o justifica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toată stima pentru Inferno laughing

| Inferno a răspuns (pentru Dorotheea21):

E clar ca vezi orice interactiune prin prisma unei tipe "bitchy" asaltata de prea multe avansuri.
Nu incerca nimeni sa faca pe durul pentru a te impresiona. Din pacate asta este singura realitate pe care o cunosti, valabila pentru toti tipii cu care "filosofezi" prin cluburi.

"Te las cu imaginea asta"
De ce ai face asta? Ce sens are "imaginea" aia? Nu faci decat sa imi confirmi tot ce am spus. Cand discutia devinea dificila o dam pe sexchat. Clasic.

Ma opresc aici. Nu imi mai scrie. Te anunt eu daca apari la noapte prin catacombele din visele mele.

| relian a răspuns:

Noi ne ducem dupa turma laughing ce ai enumerat tu habar nu au,tot ce ei arunca aici este luat de pe net,gaseste oricine ce povesti zic ei.
Daca le ceri sa explice folosind cuvintele lor,atunci o sa iti d ai seama ca habar nu au, ei doara citeaza pe unu altul ce au citit pe net.
Doar incearca sa le ceri sa iti explice asa mai simplu si o sa descoperi ca nu-s capabili de asa ceva.O persoana care stie ceva sigur nu exista sa nu-ti poata explica, nu exista sa nu poata explica oricui, de la cel cu barba sura pan la cel cu tatan gura cum se zice laughing.
Pentru mine astia care vin si baga tot felul de definitii, numere, pfff nu dau doi bani pe ei.vina tata si explica mura in gura,explica pe intelesu muritorului de rand o situatie,nu cita pe X sau pe Y ca asa il caut si eu pe net si citesc aceleasi balarii direct de la sursa.
Cu alte cuvinte oamenii astia ne cred pe noi astialanti niste idioti,e ca si cum noi habar nu aveam de internetu asta nimic,ei acum au descoperit america si vin cu sufletu la gura sa ne arate ce stiu ei.
Deci ei is calare pe nimic,in mintea lor asa cred ei,dar de fapt is cam pe nicaeri.
Pt mine personal cineva care vorbeste din carti aici pe un website unde misuna mai mult oameni care vor sa afle ceva,deci oameni care nu-s informati,sa vii sa le citezi din carti sau mai stiu eu ce chestii mi se pare o tampenie.
Daca insa ceri sa iti explice mura in gura,o sa te trimita la clasa a nu stiu care,la gradinita,acolo zic ei se invatau chestii elementare,asa ca el nu se apuca acu sa iti deseneze,desi nici de desenat nu se pricep laughing
Concluzia este ca eu cand incep sa citesc ce spun oameni genu asta si vad de unde is informati si ca de fapt ei nu spun nimic,decat citeaza pe altii,nici nu mai continui,trec mai departe.
Pe websitele asta oamenii ar trebuie sa vorbeasca simplu,sa foloseasca propriile cuvinte, sa arate ca ei gandesc, sa incerce sa explice mai simplu, mai pe inteles un fenom, o teorie etc, doara asa putem invata ceva.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Inferno):

E clar ca esti tampitel, si imi pare rau ca la insinuarile tale tampitele despre ruj si machiaj, nu am raspuns cu o discutie serioasa si o diferentiala. Ai mai adus si doua desene animate proaste care sa te apere, atat de penibil au intrat in rol, ca mi.a fost mila.
Am terminat cu tine.

| sabin89 explică (pentru Dorotheea21):

Până la urmă tot la Memu ne întoarcem happy