| TheFictionist a întrebat:

Mesajele subliminale au efect chiar şi când suntem conştienţi de ele?

Răspuns Câştigător
| TahionN a răspuns:

Mesajul subliminal este de la sine facut sa ascunda ceva bine de tot. In momentul in care descoperi ce se afla in spatele unui mesaj subliminal ori esti foarte inteligent, ori mesajul nu a fost indeajuns de subliminal.

6 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Când eram mic mă uitam la reclame subliminale la Dero(„Delo sulf; spală bine și-mpotolează"), Cocolino și Rex.Acum urăsc țiganii și am o înclinație spre sadism.Coincidență? I think not.

| carminaburana43 a răspuns:

Da.Nu azi, nu maine dar in tim p daca se repeta e prea multe ori da, daca nu, se sterg.

| Dash a răspuns:

Daca esti constient de ele, nu au afect.

| Whiff a răspuns:

Depinde de tine. Daca te lasi influentat de ele, sau nu.

| ThePunisher a răspuns:

Mi-am pus si eu intrebarea asta...probabil ca nu, din moment ce esti constient de ele. Fiind constient, se presupune ca le blochezi, nu? Altfel, la ce ti-ar folosi sa stii ca esti bombardat cu astfel de mesaje?

| bogdan_5596 a răspuns:

tu ai fost constient de asemenea mesaje?