| Stell99 a întrebat:

Motivele pentru care cercurile din lanuri nu sunt facute de oameni!

Liniile şi cercurile sunt extrem de exact trasate;

– nu s-au descoperit (nici chiar la verificări atente şi minuţioase) urme de paşi pentru a se ajunge la locul respectiv sau mai ales urme de paşi care ar arăta că cineva a lucrat acolo, chiar şi când solul era moale, de exemplu după o ploaie;

– plantele din cercuri nu sunt rupte, ci doar înclinate la 90°, ele putând creşte în continuare, pentru a fi chiar recoltate;

– plantele culcate sunt răsucite în formă de spirală şi deseori în mai multe straturi suprapuse;

– la plantele din interiorul cercurilor se pot observa următoarele detalii: goluri la al doilea nod de pe tulpină, uneori la al treilea sau al patrulea;

– în unele cazuri au fost observate pe suprafaţa câmpului respectiv manifestări ale unor emisii radioactive neobişnuite, a fluctuaţiilor magnetice şi chiar însoţite de defectarea aparaturii electronice;

– au fost decelate în sol particule sferice de fier magnetizat, cu diametrul de 10-40 microni;

– în urma investigării spicelor de cereale din cercuri s-au descoperit şi modificări celulare, care sugerează prezenţa unei acţiuni termice extrem de mari pe un interval scurt de timp;

– cercurile din lanuri îşi fac apariţia mai ales în timpul nopţii, constituindu-se într-un timp foarte scurt. Există filmări deosebit de semnificative ce arată formarea acestor structuri în doar câteva secunde.

Astfel, referitor la formarea crop circles, au fost surprinse pe film anumite sfere luminoase galbene sau roşii, care zboară adeseori în preajma formaţiunilor abia apărute. Comportamentul lor dovedeşte o uimitoare inteligenţă şi totodată faptul că nu sunt de origine umană. Adeseori împătimiţii cercurilor stau de veghe toată noaptea pentru a surprinde momentele formării lor.

Ce parere aveti?

22 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Si ce mesaje transmit cercurile alea? In afara faptului ca sa te faca sa te gandesti la extraterestrii, care e mesajul lor concret?

| Stell99 explică (pentru GoldenZenith):

Barbara Hand Clow, a decriptat mesajele din cercuri in cartile ei.

http://www.handclow2012.com/index.htm

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa ca mai bine te duci la ghiserica, bagi o fisa, si crezi ca sintem singuri in universul asta imens si avem un tatal nostru care e geana pe noi si alta treaba nu are, nu?

| GoldenZenith a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am pus o intrebare logica, nu am fost ironica, nu am zis nimic.

Simti nevoia sa te bagi in seama? Vorbeste cu oglinda.

| GoldenZenith a răspuns:

laughing) esti frumos ca din analele cuiva scos, sa nu spun altceva.

Nu e nevoie sa dau copy paste ca ma duce capul destul de bine, ar dura mai mult sa caut bloguri pe tema asta decat sa stau sa gandesc, dar e frumos ca ti-ai dezvaluit metoda de pus intrebari.

Ai impresia ca daca imi vorbesti mie asa incep sa plang?

Ti-as spune "go f*ck yourself" dar cred ca dreapta/stanga ta s-ar auto-amputa daca ar putea. Irositor frumos de aer terestru ce esti!

P.s m-am razgandit: go f*ck yourself!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare : Cat din tehnologia existenta crezi tu, ca e expusa? big grin
Daca nu vezi la tv ca exista bombe atomice, nu stiai nici acum ce sunt alea. Iti arata ce vor ei, arata cat vor ei sa stii.
laughing Mi se pare logic, daca primesc reply-uri ca " ce ai ba? exista extraterestrii straight face ei au venit de pe alta planeta sa se joace in porumb".
Cred ca exista, dar nu cred ca sunt cum se zice si ca nici nu si-ar pierde timpul cu gunoaie de genul.

| Stell99 explică (pentru anonim_4396):

1. Extraterestrii nu se joaca in lanuri!

2. Sunt mesaje.

3. Cercurile din lanuri includ elemente matematice si stintifice foarte avansate.

4. Probabil sunt facute de o inteligenta artificiala, programata de extraterestrii sa faca asta pe toata planeta. Sunt niste sfere de lumina. Nimeni nu face referire la farfurii zburatoare si alte lucruri de genul.

5. https://www.google.ro/......https?/url

| Stell99 explică (pentru anonim_4396):

Si ca sa iti raspund la intrebarea stupida.
Daca omenirea ar fi avut o asemena tehnologie la nivel militar nu ar fi folosit-o ca sa faca cercuri in lanuri. Ci ar fi folosit-o ca sa faca arme!
Nu are nimic de castigat de pe urma acestui lucru.
Ba din contra! Are de pierdut! O asemenea tehnologie ncesita o mobilizare imensa de forte armate si enorm de multi bani.
Deci este o aberatie sa spui ca armata le face. Armata are alte treburi.
Nu sta armata sa faca niste desene imense si fara rost in lanurile de cereale.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Crede-mă, nu și-ar pierde timpul cu așa ceva laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Stell99):

Stii ca Hitler avea ufo-uri si Coanda a avut un prototip functional al aerodinei lenticulare in 1932, nu? Legat de cercurile din lanurile de porumb, nu sunt adeptul teoriilor ca pamintenii nu au ce face si se joaca cu asa ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clorox):

Hai un viol, hai una alta, dar cu cercuri in " papusoi " laughing) sigur nu
'

| Stell99 explică (pentru GabiDumitrescu):

Stiam ca Hitler avea asa ceva.
Dar problema se pune in felul urmator : De unde avea tehnologia pentru construirea acelor nave? Se zice ca prindeau peste 10.000 km/h iar la nivelul acelor vremuri o asa viteza era absolut imposibila.
Nici in ziua de azi nu exista avioane cu pilot care sa prinda o asemenea viteza, ci doar avioane fara pilot.

Iar acele nave puteau sa strabata inclusiv spatiul cosmic.
Este clar ca hitler a intrat in contact cu anumite entitati din spatiul cosmic care i-au furnizat tehnologia.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Stell99):

Legat de viteze, nu cred ca prindeau peste 10k. Sa nu uitam ca si atunci dezinformarea era la rang de arta.

| Stell99 explică (pentru GabiDumitrescu):

De fapt, viteza de 10.000 km/h era a unui prototip.
Unele dintre navele finalizate la sfarsitul razboiului prindeau cu usurinta peste 30.000 km/h

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Stell99):

O sursa a celor afirmate ai? Nu de alta, dar chiar ma faci curios. Stim ca nemtii nu au fost in stare sa termine o bomba atomica si o dam pe aerodine lenticulare care zburau cu Mach 30...

| Stell99 explică (pentru GabiDumitrescu):

Aveam o carte foarte buna in care se detalia pe larg acest subiect dar nu ma apuc acum sa o caut.
Zilele urmatoare o caut si iti spun.

Nemtii nu au putut sa faca bomba atomica pentru ca au fugit savantii care erau specializati in acest domeniu din Germania.
Savantii ramasi au folosit tehnologia primita de la omuletii cenusii pentru a construii farfurii zburatoare asemanatoare cu ale lor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Stell99):

Savantii ca savantii, dar si sabotajul din Norvegia. Si lipsa de interes din partea lui Hitler, care credea in alte arme-minune.

| Stell99 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daca mai statea hitler 1 an folosea acele farfurii zburatoare ca sa ii faca praf pe toti!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Stell99):

Cantitatea a facut tot, pana la urma.

| Diaboliq a răspuns:

Eu cred ca o civilizatie de care nu stim nimic, vrea sa ne arate ceva. sau sa ne spuna oricum e imposibil sa fim singuri in univers cand in univers sunt cateva miliarde de galaxii.