| sabin89 a întrebat:

Ne putem aştepta la un viitor orwellian?
https://www.thesun.co.uk/......eighbours/

Răspuns Câştigător
| SingleForOne a răspuns:

Da, foarte posibil. Fie se repetă comunismul din secolul precedent, fie sistemul orwellian, fie sistemul din Half Life 2, fie oricare altă distopie. Este cert că nu sunt semne bune de un viitor prosper, perfect, iubitor.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Putem avea parte de un Omnipticon, democrat si capitalist, in care toata lumea supravegheaza pe toata lumea (la fel cum fiecare wikipedist poate supraveghea fiecare alt wikipedist).

Un lucru este sigur despre istorie: este impredictibila.

| CostinAlamariu a răspuns:

Cel mai probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Chinezariile nu se vand bine laughing)
P.S. Nu e ca si cum nu ne pot controla si fara.