| sirdanyel a întrebat:

Nu am fost panicard niciodata. Am vazut aseara o stire care m-a ingrozit cu adevarat. Stirea ar fi "Gheata din nordul Siberiei a inceput sa se topeasca". Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| NoKidding a răspuns:

Tiberius...si care ar fi avantaju' lor cu manipularea asta cu incalzirea globala si toate cele? Crezi ca ei au vreun castig? Tu nu ai mai auzit treaba asta cu gheata din Siberia?

9 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Mi se falfaie. Si ce rezolv cu panica, mai beau un sprit, hai noroc.

April
| April a răspuns:

... ei bine, nu ma traverseaza nicio panica; pana va ajunge sa se topeasca de tot, eu n-am sa mai fiu aici! Si nici tu, sirdanyel, oricati ani ai avea mai putin decat mine! Parerea mea este sa traiesti linistit zilele care ti-au fost date.Nu de alta dar cu atata teorie uitam de practica! Carpe diem! Sine irae!

Răspuns utilizator avertizat
| RA94 a răspuns:

Tu nu stiai ca Ghetarii se topesc din anii 80, acum este intr-o stare medie spre grava

| Tiberius a răspuns:

Dragi prieteni. Nu exista nici o incalzire globala.Nu mai credeti tot ce auziti la televizor. Pamantul isi urmeaza ciclurile normale
Toata faza cu incalzirea globala e manipulare in masa.Curentul eco e iar o tampenie si o strategie e marketing. Evitati sa credeti tot ce auziti la tv.Incercati sa ganditi

| Tiberius a răspuns:

Raym0nd, faptul' ca tu platesti cu 0, 5 centi mai mult pe un produs eco, impreuna cu alti 200 de mil de oameni. faptul' ca pretul petrolului creste (desi se poate obtine sintetic relativ usor un inlocuitor pentru motoarele cu ardere interna). Masinile polueaza nesemnificativ cu marile vapoare alimentare cu pacura care nu au nici un fel de norme de poluare.(se ajunge si la 300 t/zi consum)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar atunci cand incercati sa va aparati punctul de vedere, faceti-o cum trebuie.
@Tiberius: poate voiai sa spui ca exista incalzire globala, dar aceasta nu e cauzata de emisiile de dioxid de carbon, ci se incadreaza in ciclul normal al climei Terrei.

| emmemma96 a răspuns:

Wow asta nu e de bine... e normal sa fii ingrozit si eu cand am citit ce ai scris m-a socat.