| Miau_5021 a întrebat:

Nu reusesc sa-mi dau seama care este diferenta intre " obiectivitate " si " subiectivitate ". Mai exact ce inseamna fiecare, ce vrea sa contureze fiecare. De exemplu: Clasicismul este un curent literar si artistic, iar o trasatura a acestuia este obiectivitatea. Ma poate ajuta cineva sa inteleg?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Subiectivitatea înseamnă viziunea proprie, influenţabilă, la care au contribuit mai mulţi factori externi, pe când obiectivitatea nu denotă nicio părere personală. Atunci când eşti obiectiv, nu ai nimic de spus, însă dacă eşti subiectiv mereu vei avea o opinie proprie.

2 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Cu plăcere!

| Miau_5021 explică:

Mersi mult de tot!