| Meme10Memu a întrebat:

Nu vă înșelați, doar o știință incorectă vă face să credeți în perpetuum mobile și mașini cu „energie liberă". O cale de ieșire atee este de a postula faptul că legile științei nu sunt fixe, au evoluat cumva sau sunt diferite în alte părți ale presupusului „multivers" menționat anterior. Este evident că abandonând axiomele fundamentale ale științei observaționale în sine, pentru a susține o filosofie preferată, susținătorii unei astfel de replici abandonează, în primul rând, argumentul de a-și numi punctul de vedere „științific". Dacă totuși credeți că Dumnezeu a creat universul, nu trebuie să credeți în mod irațional într-un univers care trebuie să fie un perpetuum mobile. Puteți adera la cele mai înalte standarde ale științei observaționale și experimentale.

Ce puteti spune?

Răspuns Câştigător
| Refresh0 a răspuns:

Nu exista în acest univers perpetuum mobile. Dumnezeu este Cel care ține totul în mișcare.