| Vernusio a întrebat:

Nu vi se pare ca trece timpul mult prea repede? Chiar si cand stai.

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorba lui einsten una e sa stai langa persoana iubita alta e sa ti mana pe un cuptor care te frige, Ziua siderală are o durată de aproximativ 23 ore 56 de minute 4 secunde

| T0T a răspuns:

Timpul trece mult prea repede față de ce? Timpul trece normal numai că el trece și așa cum trece fiind ireversibil nu se mai întoarce și tânjim după momentul t-C, C fiind o constantă raportată la individ și la starea lui...

| Freya1 a răspuns:

Mai ales cand trebuie sa iti platesti datoriile sau cand nu ai facut nimic cu rahatul asta de viata big grin

| oprescudorin11 a răspuns:

NU! La mine trece timpul asa cum stiu sa mi-l organizez!
Ma misc RAPID, mi se pare ca timpul sta pe loc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si la scoala.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cand merg intr-un loc mi se pare ca nu mai ajung. Cand ma intorc, nici nu-mi dau seama cum a trecut timpul. Relativitate!

| sorinake a răspuns:

Potrivit oamenilor de stiinta, ziua mai are doar 16 ore din 24, Rezonanta Schumann accelerand de la 7, 8 Hz la 12, 5 Hz.

Geofizicienii contemporani considera ca Rezonanta Shumann este adevarata bataie a inimii planetei noastre. Ei au concluzionat ca exista o relatie directa intre accelerarea ritmului acesteia si perceptia omului conform careia timpul trece mai repede.

E greu de inteles cum se poate scurta timpul daca ceasul arata tot atatea ore.

„Ceea ce nu înţelege omul este ca, fiind in timp, facem totul mai repede, acesta fiind comprimat ca un balon care daca este umflat si scrii ceva pe el cu markerul, vezi literele mari si largi, dar daca se dezumfla se strange scrisul. Asa este si timpul sau spatiul nostru 3D, care se poate masura in aceasta rezonanta energetică Schumann", este opinia unui geofizician.

Oamenii de stiinta mai spun ca, mii de ani, Rezonanta Shumann a avut valoarea constanta de 7, 8 Hz insa, incepand din 1980 s-a constatat o accelerare rapida. Astfel, s-a ajuns ca în zilele noastre Rezonanta Shumann sa aiba valoarea de 12 Hz, consecinta directa fiind ca 24 de ore actuale corespund cu 16 ore reale, in termenii timpului terestru.

articol original : http://reporterul.ro/......dinar-7346

| RAY a răspuns (pentru sorinake):

Pesudostiinta

| sorinake a răspuns (pentru RAY):

Nu stau sa judec aceste fapte mai ales ca intr-un articol complet la acest subiect au facut conexiunea cu fapte biblice si biblie. din momentul ala mi-au pierdut si farama de atentie laughing))))

| RAY a răspuns (pentru sorinake):

Basme,fantezii,ca pamanul sta pe loc

| sorinake a răspuns (pentru RAY):

Si vine apocalipsa dupa Matei laughing

| RAY a răspuns (pentru sorinake):

Corect,fantezii de 5 stele, satana deja stie ca va pierde dar lupta, urmeaza acelasi plan, prostavan e, nu poate el sa se razgandeasca

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

M-am intrebat si eu acum ceva vreme si de multe ori, daca satan si-o i-a in barba mereu si stie asta, de ce mai incearca?

| RAY a răspuns (pentru Theo94):

Ca e prostavan analfabet nu stie a citi saracul personaj imaginar

| Theo94 a răspuns (pentru RAY):

Da, dar este cel mai bun prieten al bisericii, cu ajutorul lui se mentine in afaceri, altfel nu mai vedeai popi cu audi, bmw, donati, etc.

| T0T a răspuns (pentru sorinake):

Ce treabă are rezonanța Schumann care e o proprietate a ionosferei de a transmite undele electromagnetice deviindu-le cu scurgerea timpului de pe Pământ? laughing Astea sunt prostii, înainte să credeți tot mai bine vă informați.

| sorinake a răspuns (pentru T0T):

Ala a fost sau nu a fost o bucata dintr-un articol?
Imi ceri mie explicatii pentru el si pentru ce a scris acolo autorul?

Inainte de a polemiza aici mai bine citeai tot ce am scris acolo si referirea la articolul original plus ce am mai scris in dialogul cu RAY.

| T0T a răspuns (pentru sorinake):

Adică copiezi și postezi un articol ce nici măcar nu ți-l asumi?

| sorinake a răspuns (pentru T0T):

Sa ce? Sa imi asum articolul scris de altcineva?
Asa trebuie sa facem de fiecare data cand oferim cuiva ajutor aici (mai ales celor care nu stiu sa foloseasca motoare de cautare)?

Am postat in ideea ca i-ar putea fi de ajutor informatia. Mai departe doar de el depindea cum interpreteaza toate raspunsurile date de utilizatorii TPU.

Explicatia ta in legatura cu subiectul acesta insa a fost completa si profesionista, ar trebui sa ne stergem toti comentariile de aici pentru ca atunci cand tu iti expui o parere este cea mai buna si mai profesionista. Atotstiutorule!

| T0T a răspuns (pentru sorinake):

Nu e o informație corectă deci nu are cum să fie de ajutor. Dacă ceva nu are logică, da, trebuie ignorat.

| sorinake a răspuns (pentru T0T):

Cum am scris si mai sus, pentru mine nu mai prezenta nicio garantie din momentul in care se facea referire la conditiile biblice si apocalipsa.
Si totusi, unii cred in ele.

Oricum, cand vine vorba despre subiecte delicate (cum sunt multe pe platforma) eu nu intreb aici ci incep sa ma documentez din online si din carti.

Dar nu putem judeca toti oamenii care cauta ajutor aici.
Imi pare rau ca unii pun tot felul de intrebari banale la care ar primi raspuns printr-o simpla cautare pe google sau oricare alt motor de cautare.

| Nyya a răspuns:

Depinde cum privesti timpul daca esti agitat si vrei sa inceapa nu stiu, vreun serial sau ceva gen si mai e juma d e ora normal ca o sa ti se para ca trece mai incet dar cand esti cu prietenii sa zicem timpul trece foarte repede