| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii care se baga in seama si simt nevoia sa-si spuna neaparat parerea, chiar daca nu ii intreaba nimeni nimic, sunt cumva putin dusi cu pluta? De ce sufera? Cum se cheama?

22 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca tu te consideri drept si fara nicio greseala sa fi sanatos, nu îi mai judeca tu pe ceilalti ca nu ai acest drept, tu judeca te pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si raspunsul este?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Raspunsul este ca toti suntem diferiti iar daca tie nu i ti convine ca altii se baga in seama si simt nevoia sa i si spună parerea lasa i in pace ca daca incepi sa i corectezi si sa te dai tu destept faci scandal, lumea datorita pandemiei si a lipsurilor sunt violenti rai si nebuni, asa ca de la o vorbă spusa fara sa doresti sa faci rau fara intentie poti declansa o serie de probleme, de ce se cearta soferii in trafic de ce se omoara? Deci daca vezi ca oamenii din anturajul tau sunt duși cu pluta lasa i sa vorbeasca, multi vorbesc la betie si atunci nu ai ce sa le faci, omul beat nu judecă nu îi poti cere nimic adica sa se schimbe, lasa l sa vorbeasca ca asta e situatia, pleaca si nu incerca sa il corectezi ca mai rau faci.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ideea e ca vine peste mine si insista. Unde sa plec?

| Drimmero a răspuns:

Se numeste democratie, bun venit in 2022, anul in care libera exprimare trebuie sa existe peste tot.

| Drimmero a răspuns:

Te-ai pus deja pe sarbatorit?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Se zice mersi cand cineva iti face urari din inima.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de specimen mai esti si tu? din ce laborator ai evadat?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Din ala in care se creeaza genii. Nu mai vreau atata creier. Mai bine ca tine. Norocosule!

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.tpu.ro/......ina-2.html

Ființa asta face consum de aer inutil. A fost amuzant să văd cât de frustrată și toxică e. Dar, nu merită mai mult.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai mai mult de 14 ani e trist, nu mai ai sanse de reabilitare.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Nu o mai hraniti ca prinde curaj.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi amintești de un îndemn de la zoo.
Ai dreptate. Dar puțin așa, pentru tortura ei interioară, e frumos să îi plimbi snack-ul și să vezi cum încearcă să muște ca să îl apuce.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Interesant cum se lipesc de tine maimute de genul, nu te mai duce la zoo ca vii inapoi cu cate un anmal scapat din cusca.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Și-a șters contul? laughing
Ar fi al doilea pe care îl știu că o face și din cauza mea.
Bine că mi-a ascultat sfatul. Dacă nu ești în stare să porți o discuție, să accepți un argument, să fii deschisă în a îți argumenta punctul de vedere, atunci nu prea ai ce căuta aici. Asta sau dai block la toată lumea ca alte specimene.

| mentholinks a răspuns:

Eu tind sa fac asta cand stiu ca am dreptate.

| Brizbriz a răspuns:

Sunt dusi
sunt... singuri (vazut oameni care vorbeau ore in sir chiar daca ii raspunzi monoslabic, pentru ca nu au pe nimeni altcineva in viata cu care sa socializeze)
sunt vorbareti
etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt unii foarte enervanti. Cred ca au o problema, dar nu sunt calificat in sensul asta, nu ma pot exprima.
In privinta TPU eu am ignorat (la propriu, cu butonul de ignor) foarte multi utilizatori. TPU este mult mai placut fara ei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nici chiar asa. Ii las sa vorbeasca singuri, macar sa se vada cat creier auwinking. Nu ma deranjeaza chiar asa de tare, dar as vrea sa stiu daca exista vreo boala ceva. Trebuie sa fie ceva gen OCD. Si in viata reala dau peste oameni de genul, nu numai pe TPU. Astia de-aici sunt doar niste copii nesimtiti, au tot felul de fantezii cu femei independente si realizate etc.

| stefiiii3 a răspuns:

Nu sunt dusi cu pluta, cu totii suntem aici sa ne dam cu parerea chiar daca ne intreaba cineva sau nu.
Daca te deranjeaza poti foarte usor sa ii ignori.

| anonim_4396 explică (pentru stefiiii3):

Nu se poate sa ii ignori chiar asa usor. Unii devin chiar foarte nesimtiti si stau anumea pe capul tau. Uita-te la cei care comenteaza aiurea mai sus. Stiu si eu ce pot face si ce nu pot face, nu despre asta era intrebarea.

| stefiiii3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu ca nu despre asta este intrebarea happy