| Catrice a întrebat:

Oare dacă respect toate acele 'tradiții' din diverse țări, voi avea un an perfect?!?

42 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Alea de pe Pro tv, dalaughing

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

Nu știu ce au dat ca astăzi nu am avut timp de TV, dar am văzut ieri pe alt post niște chestii. laughing

| DeathIncarnate a răspuns (pentru Catrice):

Cred ca era aceeasi stire oarecumlaughing

| Catrice explică (pentru DeathIncarnate):

100 posturi, o singura știre. rolling on the floor plagiatori

| Sn4k3 a răspuns:

Daca ti-l faci tu perfect.

| Dismally a răspuns:

Garantat, doar ca va trebui sa le respecti pe toate, inclusiv cele din Burkina Faso, Kargazstan sau Papua Noua Guinee happy

| Catrice explică (pentru Dismally):

Evident ca pe toate. happy
Am volume întregi despre asta.

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

In cazul acesta vei avea un an perfect big grin

| Catrice explică (pentru Dismally):

Vai, ce bine! Și câte griji mi-am făcut!

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Ti-ai facut griji degeaba. Si eu am vrut sa respect traditiile dar n-am avut lenjerie rosie big grin Anul viitor voi fi pregatit.

| Catrice explică (pentru Dismally):

Înseamnă că o să rămân nemăritata și anul ăsta broken heart

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

De ce, n-ai avut nici tu lenjerie de culoarea potrivita? laughing

| Catrice explică (pentru Dismally):

Nu mai că lui iubi nu ii place roșul. sad și nici nu vrea sa ma ceara ca cică dacă ii devin soție ii conduc mașina broken heart

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Pai atunci e simplu: renunti la hainele rosii si la carnet pentru a te marita cu iubitul sau renunti la iubit pentru a gasi pe altul care va accepta culoarea rosu si pe tine ca si sofer big grin

| Catrice explică (pentru Dismally):

Mhhh... am timp sa ma gândesc la astea, e abia început de an. happy
Sau sa îmi păstrez iubitul și să-mi fac un amant? thinking

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Pai ce sens are? Ai spus ca vrei sa te mariti, partener pentru sex ai deja big grin

| Catrice explică (pentru Dismally):

Pai unul care sa prefere rosul mai, asta nu ai înțeles. Ce dacă nu facem nimic în pat, pe iubi îl mai duc de nas ca ma doare capul, burta, alea alea...

| Dismally a răspuns (pentru Catrice):

Asta e usor de gasit, da si tu un anunt: caut amant, cerinte - culoarea preferata = rosu big grin

| Catrice explică (pentru Dismally):

Ce idee bunahappy

| Ineys a răspuns:

Poti sa nu respecti nici una si sa ai un an perfect. Cine te opreste?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Daca nu tai porcul in curte in Italia tot degeaba.

| Catrice explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Mda... in cazul asta, păcat ca încă trăiesc în România.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Și ce ai prefera? Să trăiești în țările islamice, unde există riscul să-ți cadă bombe în cap? Sau în Africa Centrală, unde ai muri de foame? Sau în America Latină, unde există riscul să iei un glonț în cap de la traficanți?

| Catrice explică (pentru ForeverAlone97):

Sau în România unde riști sa ramai fără bani sau să ajungi la spital la fiecare colt de strada? (Nu o spun din auzite, ci din experienta)

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Așa e mai bine. Nu exagera, nu e chiar așa. Depinde mult de zonele prin care umblii.

| Catrice explică (pentru ForeverAlone97):

Ce ma bucur ca am făcut pe cineva mulțumit la început de an happy
Da, asa e. Dar și în centru dacă umbli, toți găsești niște oameni mai colorați care se uita la lume.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Poate la tine în oraș. La mine nu-i așa nasol.

| StrongHeart a răspuns:

Imi vine in minte un vers dintr-o melodie "respecta regulile sau nu, fii tu" sau ceva de genu.Nu orice trebuie respectat, tu iti alegi in ce sa crezi si ce sa respecti.Multe lucruri nu merita respectate.A daa poate respect faptul ca asiaticii au reusit sa traiasca mancand aproape orice, pentru ca nu aveau ce manca dar nu o sa incep acum sa mananc gandaci din respect pentru o traditie.Intelegi tu ideea ca esti isteata laughing

| Catrice explică (pentru StrongHeart):

Înțeleg perfect laughing
Ma întreb... oare gândacii chiar au atât de multe proteine bune? rolling on the floor

| PersonajFictiv a răspuns:

Intrebare pusa la misto probabil, raspunsul e prea simplu.
Da, o sa iti creasca tatele, fundul...sau o sa fie intr-o forma perfecta, o sa castigi la lotto iar prietenul o sa aiba 4cm in plus.

| Catrice explică (pentru PersonajFictiv):

Amuzant.
Răspunsul tău e la mișto, nu întrebarea mea.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Catrice):

Ma lovesti cu "eronat" hm?
Bine atunci,am presupus gresit ca e la caterinca.
Daca tu crezi ca daca respecti acele traditii o sa iti mearga bine e posibil sa iti setezi creierul sa vada lucrurile asa, in felul asta fiind mai fericita, mai pozitiva si sanatoasa deci da, dar nu datorita faptului ca respecti traditiile alea, ci din cauza mentalitatii tale.

| Catrice explică (pentru PersonajFictiv):

Ce frustrare în ultima zi din an!
Oare dacă oamenii au curiozității din diferite domenii înseamnă că au probleme mentale?!? Și tu o sa răspunzi cu "da".

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Catrice):

laughing
In primul raspuns credeam ca e la misto intrebarea si de aia am raspuns asa, iar in al doilea ti-am raspuns serios.
E normal sa ai curiozitati.

| Catrice explică (pentru PersonajFictiv):

Mneah.
An nou fericit. Și zâmbește mai mult ca dispar frustrările.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Catrice):

Shh,lasa prostiile.
Un an nou fericit si tie.

| Mclaren12 a răspuns (pentru Catrice):

El s-a referit la efectul placebo. Daca iti setezi creierul cu un scop, o sa actioneze fara sa depinda neaparat de mijloacele folosite pentru indeplinerea acelui scop. Exact ca in cazul testului cu pastila pentru raceala. Creierul oamenilor a fost setat ca pastila data o sa-i vindece, astfel creierul a actionat fara ca pastila sa aiba efect iar oamenii s-au vindecat. In cazul tau, daca iti setezi creierul sa fii fericita daca urmezi traditii din diverse tari, creierul o sa actioneze in scopul asta fara sa fie neaparat strict datorita "urmatului traditiilor". Nu a zis ca ai probleme mentale. Placebo nu este o problema mentala, ba din contra, cred ca este o abilitate utila a creierului.

| ziftode a răspuns:

Dap, respecta "baia la copca" o sa ai un an perfect... IN SPITAL!

| Catrice explică (pentru ziftode):

Ce bine! Poate prind și niște pește ca cică prima mâncare la început de an trebuie' sa fie pește.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doar superstiții... Nu cred ca te vor ajuta sa ai un an perfect, asta ține doar de tine.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Anul și norocul ti-le faci tu cu mana ta cu munca ta.Superstițiile în mica parte.

| anonymus4106 a răspuns:

Tradițiile au sens atunci când oamenii îl dau. Tocmai de aceea, rolul tradițiilor este să întărească legătura dintre oamenii care cred în aceeași tradiție. Fară oameni, nu mai ai nevoie nici de tradiții.