| Andrei2991 a întrebat:

Oare de ce oamenii uita sa mai fie oameni?

Răspuns Câştigător
| Terente20 a răspuns:

Toti suntem oameni. tu te referi la greselile facute de om iar greseli facem cu totii(mai mici sau mai mari).

| Andrei2991 explică (pentru Terente20):

Dap, la asta ma refer

24 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Din pacate, multi suntem doar prin corp oameni ca la suflet suntem nu caini(ca ei sunt afectuosi) ci feline salbatice.Din pacate.De ce? Pentru ca omul uita rostul vietii si sensul ei.Din pacate, iar.

| Andrei2991 explică (pentru AvalohAlyn):

Bravo! Uite un raspuns care imi place

| harciog a răspuns:

Am vazut si eu unul care, in semn de protest, cind a iesit din bar, renuntase subit la mijloacele de locomotie bipeda.

| WR104 a răspuns:

Pentru ca nu sunt oameni de fapt.

| Musique a răspuns:

Și dacă uită să fie oameni, ce anume devin?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E foarte simplu.
Gandeste-te la mediul inconjurator...

| Wøodenpints a răspuns:

Cum ai ajuns la concluzia asta? Şi de unde ştii cum ar trebui să fie un om? Sau măcar definiţia omului.

| Andrei2991 explică (pentru Wøodenpints):

Vreau sa spun ca oamenii traiesc numai din prostie... Asta e parerea mea =D

| Wøodenpints a răspuns (pentru Andrei2991):

Şi cum ar trebuisă trăiască?

| WhatheWow a răspuns:

Poate că vor să demonstreze originea Omului și întoarcerea la rădăcini. laughing

| dragos9234 a răspuns:

Ii lasa memoria.

| usuk a răspuns:

Nu uita.ei devin "neoameni" fara ca ei sa-si dea seama macar.cum se intampla asta?
motivele sunt: prea-raul/prea-binele ce ii inconjoara

| emag a răspuns:

Buna intrebare, cred ca pentru simplul fapt ca nu se satura niciodata de nimic, vor mereu mai muklt, vor sa depaseasca conditia de "om " dar fac atatea compromisuri, atatea greseli, incat dorinta de mai mult ii face inferiori

| TURCUL0001 a răspuns:

Pentru ca sistemul nu le da voie. nu ai timp sa mai vii om in secolul vitezei.

| imale a răspuns:

Prostia ii face sa se simta bine

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Uneori uita.iar uneori se plang ca sunt prea oameni. Traim intr-o societate in care generozitatea este doar o utopie. Traim intr-o societate ignoranta, egoista. Si totusi...si noi facem parte din societate.din ignoranti. It's awful.

| Radu921 a răspuns:

Pentru ca nu vad decat pana la lungul nasului si Dumnezre e putin mai departe (si cand dau peste El se intreaba "De ce Doamne mi se intampla tocmei mie")

| Radu921 a răspuns:

Scuze pentru greseli
Pentru ca nu vad decat pana la lungul nasului si Dumnezeu e putin mai departe (si cand dau peste El se intreaba "De ce Doamne mi se intampla tocmei mie")

| roxystomp a răspuns:

Pai... vanintate si lacomie.

| FulgulAlintat a răspuns:

Salut, pentru ca uneori de exemplu se bucura atat de tare incat isi pierd mintile si zici ca sunt niste animale.
Sau cand se enerveaza atunci ei sunt niste monstri care dau cu pumnu in tot.Mai sunt o gramada de motive doar ca nu-mi amintesc.Deci, sper ca te-am lamurit.

| Andrei2991 explică (pentru FulgulAlintat):

Si tu ai o parere foarte buna!