| Inferno a întrebat:

Oare exista o limita a vulgaritatii?

16 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu cred ca exista o limita a vulgaritatii, insa considar ca este o delimitare totusi intre o vulgaritate ca simbol al acceptarii celuilalt si al familiaritatii si o alta vulgaritate agresiva, cu scop de umilire a celuilalt.
Pe prima o mai pot accepta, nu insa in mod repetitiv. Imi scade considerabil atentia cand o persoana rosteste a doua vulgaritate intr-o conversatie.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O fi existand doar ca este impinsa tot mai mult si mai departe cu fiecare zi ce trece.

| sabin89 a răspuns:

Sirul este divergent, nu convergent. raised eyebrows

| NOBODY a răspuns:

Da, asta.

https://www.youtube.com/watch?v=S5qJLc33oUg

Ăsta-i GG Allin.

| Kaℓi a răspuns:

Cred ca nu sad (m-am uitat la Capatos in seara asta).

| darrio2007 a răspuns:

Da.in toate exista o limita.Numai ca unii nu stiu care este.Si o depasesc.

| zurick a răspuns:

Păi este un concurs. Oare cine va
câștiga thinking

| sublime89 a răspuns:

Poate doar una impusa de vocabular.

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred, cel putin nu pentru unele persoane. big grin

| Radu284 a răspuns:

Nu, nu cred ca exista asa ceva. In primul rand, tot timpul este loc pentru ceva nou happy Si nu cred ca limitarea sau ingradinerea libertatii de exprimare duce la ceva bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ne aflam intre cele doua stari.Vulgar si antonimul sau, gratios, galant, politicos. Daca te indrepti prea mult spre vulgaritate, cred ca tot apare o farama de constiinta, prin care gratios, iti sculptezi vulgaritatea.Nu poti elimina una dintre ele, fiind undeva intre cei doi termeni, asa ca limita exista.

| Bøøgey a răspuns:

Da. Aia impusa de imaginatie.

| TOOL a răspuns:

Eu zic ca vulagritatea este o limita a bunului simt

| ThePathWalker a răspuns:

De ce ar exista?

| HiddenWorld a răspuns:

Vulgaritatea în sine este o limită a bunului simț.

| Ellyshoor a răspuns:

Da. laughing