| Jameson a întrebat:

Oare noi trecem sau timpul trece? Cum apreciati trecerea timpului?, trece incet sau rapid?

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ne petrecem iar pentru mine este extrem de repede!
Pa, pa.

| anonimg a răspuns:

Din pricina pacatului, trece si timpul si noi. Dar cand pacatul nu va mai fi, nu va mai trece nici timpul, nici noi... Ce bucurie! Ce gand inaltator!

| sublime89 a răspuns:

Timpul trece, iar noi odata cu el.

| Dariusuu a răspuns:

Poate că acum nu ne dăm seama cum trece timpul dar când vom ajunge la bătrânețe vom realiza că timpul a trecut cu o viteză nemiloasă și imposibilă.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Apa trece.

| Duucu a răspuns:

Mai bine suna: noi trecem prin axa timpului sau timpul trece prin axa noastra?

| Mihai1810 a răspuns:

Timpul trece normal secunda cu secunda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva mi-a spus ca totul se petrece simultan.
Din punctul sau de vedere cred ca avea dreptate.
Depinde unde te afli, incotro mergi si cu ce viteza te deplasezi fata de evenimentele observate.
Totul este relativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu cunoastem notiunea de "timp", cunoastem notiunea de "ceas"...

| jamal000 a răspuns:

Trece extrem de repede timpul, cu mult mai repede decat acum ani buni de zile.

| NimeniSiAtat a răspuns:

Trece foarte repede, se zice ca ziua de acum, e echivalentă cu 12 ore de altă dată

| zick a răspuns:

Eu presupun ca timpul ne schimba dar si el se schimba cu timpul
Adica:timpul se schimba odata cu noi
Bafta!

| Crissy16 a răspuns:

Eu zic ca noi ne schimbam odata cu trecerea timpului, Daca timpul trece greu, ne schimbam si noi mai greu, dar daca timpul trece repede, vom fii la fel de schimbatori ca vremea. Funda? :X

| DieMtfk a răspuns:

Depinde de lucrurile pe care le faci în timp. Uneori pot fi plictisitoare uneori chiar foarte distractive