| lolhax a întrebat:

Oare omul provine din maimuta?

Răspuns Câştigător
| SindyR a răspuns:

Asta e 100% o prostie. Daca omul ar fi evoluat din maimute atunci dc mai exista acum maimute? E doar o prostie pe care "maretii savanti" le-o baga in cap oamenilor de pe lumea asta credula. In plus omul a fost creat de Dumnezeu separat de animal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SindyR):

Daca pisica are stramos comun cu al leilor de ce difera asa mult fizic cele doua speci inteligentule tu nu vezi ca nu toti indivizi dintr-o specie sau o rasa nu sunt la fel nici fizic nici mintal fiecare se adapteaza diferit

14 răspunsuri:
| BebeStrumf a răspuns:

Nu provine din maimuta.Omul este mult prea complex ca sa isi priceapa unicitatea.

| mgtow a răspuns:

Nu ci omul a fost creat de Dumnezeu.

| Coconutz a răspuns:

Nu.Omul nu ar fi putut fi evoluat din "primate". Evolutia nu permite o specie ca noi sa apara pe pamant pentru simplul fapt ca suntem exact ceea ce distruge habitatul in care ea se desfasoara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coconutz):

Hai serios da ce evolutia e un zeu? de unde stie ea ce ganduri ne paste pe noi

| Coconutz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pur si simplu mi-am dat parerea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Coconutz):

Evolutia nu-i o finta este o serie de intamplari

| FlorinDiablo a răspuns:

Eu consider ca omul provine din maimuta e cam mare prostie, intr-adevar exista asemanari comune insa asta e total alta treaba daca omul a evoluat din maimuta astazi de ce nu mai evolueaza si se fac copii prin perpetuare prin acte sexuale mai precis

| Omulrational a răspuns:

Nu,omul provine din contactul sexual dintre Adam si Eva, in care Adam a introdus intregul in fractie supraveghiati indeaproape de zeu, nu asta ai vrut sa auzi?

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Astia doi,"credinciosi" de mai sus,@Agentul47 si @SindyR OMUL A EVOLUAT DINTR-UN STRAMOS COMUN CU MAIMUTA, nu din maimuta, mici imbecili pupatori de moaste.Si prin asta ti-am raspuns si tie la intrebare lolhax.Omul nu a a evoluat,eu nu-s savanta sau mai stiu eu ce, insa macar atat lucur stiu. Universul a rezultat in urma Big-Bang-ului, oamenii de pe Terra au evoluat din microorganisme si s-au dezvoltat pana in ziua de azi.Cititi mai mult,vizionati documentare,Discovery Channel,National Geographic, chiar si Animal Planet, orice in afara de Trinitas si Protv sau kanalD...

| fihao a răspuns:

SongsoftheSabbathSacrifice imi place ca tu crezi in BIG BANG rolling on the floor si nu in Dumnezeu bravo esti penibila si iti zic ceva ai cablu de 1 an maxim ce indemni tu lumea sa nu se uite pe posturi ca pro tv kanal d si trinitas esti diaconescu? lolhax nu nu venim de acolo ca ne purteam ca ele este adevarat ca semananm fizic e coincidentahappysi ca microorganismele alea de cine a fost create de domnul big bang?

| agent007madutzu a răspuns:

Nu sigur ca nu, eu unul nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haideți să privim realitatea și printr-un spectru obiectiv, să ne folosim și creierul.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Uită-te la ea și spune dacă n-are privirea mai inteligentă ca a multor oameni. Încetați cu insultele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul are stramos comun cu al maimutelor 2 Daca omul ar fi evoluat din maimute atunci dc mai exista acum maimute? raspuns vezi pisicile si ele au stramos comun cu lei si lei exista si pisicile omul sa adaptat la mediu / cimpanzei sau adaptat si ei la un mediu evlutia inseamna adaptarea la mediu e asa greu de inteles nu? maimutele sunt inteligente http://www.220.ro/animale/Maimuta-Desteapta/sjeljizBFb/ de ce e omul mai inteligent? ea un copil nu il invata nimic va sti sa scrie/sa citeasca /sa mance/sa gandeasca? nu de ce pentru ce noi oamenii neam impartasit cunostinele chestia asta sugereaza clar ca acel copil e un animal fara minte are nevoie de informati la fel si cu maimutele ele invata altceva decat acel copil / uita-te la o specie toate rasele sunt la fel? nu cred uita-te la o specie cu stramos comun specile difera daca ai facut biologia ai auzit de mutati genetice/erori genetice chestilie astea nu-s fantezi dumnezeu e o fantezie