| Catrice a întrebat:

Oare și animalele au crush?!?

24 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femele aleg cu ce masculi sa se reproduca in anumite perioade, ele nu simt iubirea doar dorinta sexuala, femelele simt iubire fata de pui lor si atat, nu exista monogamie in lumea animala, deci asta cu crush nu exista, daca x e atras de y se va bate cu alti masculi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am avut un motan care curta anumite pisicute, tot anul. Era un pisic foarte expresiv (se putea citi pe mutra lui), isi schimba total comportamentul in fata pisicutelor pe care le mai bagam in casa.
Acum nu stiu, nu era pe vremea aia Facebook, sa-l prind stalkerind vreo mâță, dar erau unele care nu erau genul lui deloc (ca il bateau mai rau decat motanii).

| RAY a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar motanul nu pastra nici o conexiune cu o pisica nu? pentru ca ar insemna ca si pisica e monogama

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

El incerca, dar gagica il lua cu seen...
Venea la el in casa doar pentru whiskas.
Deci animalele nu doar ca au crush, si femelele lor sunt tot materialiste, in mare parte.

| Catrice explică (pentru NoTurbinaNoGood):

laughing asa e genul feminin, indiferent de specie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Catrice):

Citisem un argument dragut, cum ca femeile sunt materialiste pentru a gasi un camin "cu de toate", pentru viitorii lor plozi.
Numai ca asta nu prea se pupa cu cuplurile de stricati: el cu Audi, dar sta in garsoniera cu ma-sa, iar situatia lui financiara se consuma pe cluburi si genti pentru ea. thinking

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, pisica mea mereu e asteptata de cate 10 motani la poarta, dar ea sta doar cu Domnul Mustacila, un motan de rasa foarte blanos si shiny tiny.

| DeathIncarnate a răspuns (pentru supadeceapa):

Și pe pisica ta cum o cheamă?
Doamna Mustăcilă?rolling on the floor
Lol

| supadeceapa a răspuns (pentru DeathIncarnate):

O cheamă Domnișoara Ariana Grande.
Dar îi mai zic și Curvă.

| Iote a răspuns:

Ce inseamna "crush"?

| mgtow a răspuns (pentru Iote):

O tampenie inventata de un american prost si acum o folosesc mucosii astia din Romania. Se refera la imperecheat, atractie amoroasa.

| Iote a răspuns (pentru mgtow):

Merci. Pentru ca dictionarul, spune ca inseamna a zdrobi, a darama, a mototoli, a stoarce, a strivi... nimic legat de amor sau ceva asemanator.

| Zazon1243 a răspuns (pentru Iote):

Crush=persoana pe care o placi/iubesti dar ea/el nu stie asta

| Iote a răspuns (pentru Zazon1243):

Si din ce limba vine? Pentru ca in engleza, crush (ca verb) inseamna a zdrobi, a sfarama si alte derivate asemenatoare. Nimic cu placutul intre persoane.

| sierra1 a răspuns (pentru Iote):

Bună intrebare.

| supadeceapa a răspuns (pentru Iote):

In engleza ''to have crush on'' inseamna sa ai o pasiune pentru cineva.

http://www.bravotv.com/personal-space/where-did-the-term-crush-come-from

| RAY a răspuns (pentru Iote):

E un cuv inventat de americani, prima oara rostit in serialul friends

| darrio2007 a răspuns (pentru mgtow):

Asa e. Ne-am „americanizat".
Tradus inseamna a zdrobi.
Cuvintele din limba romana nu mai sunt bune.

| Catrice explică (pentru darrio2007):

Vai, vai! Vorbesc și eu pe limba adolescenților moderni ca sa ma fac înțeleasă și începeți o întreagă analiză.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Analizam, draga mea, nu criticam. Crush ar trebui sa le spuna dupa ce se despart. Ca iti zdrobesc inima.

| Catrice explică (pentru darrio2007):

Sa știi ca da laughing
Dar contează pentru fetițele astea? Dacă nu le baga în seama 'crushul', intra în depresie.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Bineînteles. Nu înteleg de ce ar fi scutite să aibă. Doar sunt ființe și ele.

| 6684464 a răspuns:

Da, si sunt si foarte geloase. Uite de explu leul, isi omoara(nu tot timplul si orice leu, evident) proprii pui de gen masculin ca sa nu-i fure leoaicele cand vor creste.hee hee

| iAMVi a răspuns:

Nu, poate maimuțele, cimpanzeii, etc, că sunt mai inteligente de altfel fac sex de placere, ca și delfinii. Multe fac sex când sunt în călduri cu cine prind, n-au preferințe.