| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Odata ce cunosti existenta unui lucru,fie fictiva,imposibila,fie reala,posibila,atunci nu mai poti nega inexistenta acelui lucru,indiferent de dovezi?
Si poate ca e impropriu spus "fie fictiva,imposibila,fie reala,posibila",deoarece nu putem asocia inexistenta unui lucru cu imposibilitatea existentei acelui lucru.Dar,vorbind de asocierea real-posibil,e mai complicat, nu stiu ce argumente as putea aduce sa contest sau sa atest imposibilitatea unui lucru real.
Argumentati-va punctele de vedere privind subiectele de mai sus.

7 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Pai intrebarea ta se contrazice.

Odata ce cunosti existenta unui lucru, fie fictiva, imposibila...
nu stiu ce argumente as putea aduce sa contest sau sa atest imposibilitatea unui lucru real.

fictivul este opusul realului.

din momentul in care te referi la un lucru, acel lucru exista intr-o forma reala sau fictiva.

un lucru exista real sau un lucru exista imaginar.
desigur ca poti nega existenta reala a unui lucru imaginar

exemplu : eu am un prieten imaginar. deci el pentru mine exista. in momentul cand tu incepi sa discuti despre el ii accepti existenta fictiva, dar contesti in totalitate existenta lui reala

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Afara ninge.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

De asta sunt sigur ca nu este nevoie de dovezi. laughing

| ҡıҡαıɗεʀ a răspuns:

Daca colegul de mai sus tot si-a permis sa fie pe langa atunci am sa-mi permit si eu putin, pentru ca voiam sa te intreb daca nu cumva pe tine te mai chema si Iacob? Alex.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru ҡıҡαıɗεʀ):

Alex. Si Dinu,daca vrei,desi nu imi place numele asta.
Dar nu va inteleg, oameni buni, de unde tot apareti si ma stiti, ca eu nu stiu pe nimeni. laughing Probabil faceti parte din utilizatorii vechi cu care obisnuiam sa vorbesc, iar acum v-ati facut alte conturi de TPU. thinking In fine.

| ҡıҡαıɗεʀ a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Daca nu in realitate atunci macar aici pe site sa fii popular, bucura-te laughing
Cat despre persoana mea? nu conteaza happy, dupa cum mai spunea si alta colega de aici, sunt sub acoperire.

| BeyondTheDarkSun explică (pentru ҡıҡαıɗεʀ):

Spune cine eşti, că de nu, te denunţ mascaţilor de pe TPU.