| miksajon a întrebat:

Omul moare iar ştiinta nu poate face nimic?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Organismul uman e complex, trebuie aflate multe, poate intr-un viitor indepartat

38 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si ma rog ce ai face o vesnicie facand aceleasi lucruri? e destul si atat cat traim, fi bucuros ca ai avut ocazia sa existi,multi nici nu s-au nascut vreodata,stiinta a facut ca sa traim mai mult,vindeca multa bolii,inventeaza tehnologi care ajuta omul, dar din pacate fanatici religiosi desi beneficiaza la maxim de aceste lucruri ei ataca stiinta, vezi china, japonia, coreea de sud sunt in fata americi, pentru ca iubesc stiinta

| miksajon explică (pentru RAY):

Oameni de ştiinţă ar mai fi trăit azi!-ştiinţa nu poate da viată. când trebuie să mori mori pleci. petru todeauna! ştiinţa nu te aduce înapoi la viaţă...

| miksajon explică (pentru RAY):

Tinereţe fără bătrâneţe şi viaţă fără de moarte -oare poate da ştiinţa aşa ceva?

| RAY a răspuns (pentru miksajon):

Ar fi absurd asa ceva

| miksajon explică (pentru RAY):

E imposibil ok

| miksajon explică (pentru RAY):

Iar de s-ar putea ce pret ar avea! ştiinţa nu rezolvă!

| raMLesS a răspuns (pentru RAY):

"Si ma rog ce ai face o vesnicie facand aceleasi lucruri? e destul si atat cat traim"
As muncii 100 de ani ca un rob, as mai vedea cum evolueaza lumea, dupa acei 100 de ani, cu banii stransi, as petrece fiecare zi ca si cum ar fi ultima, cu*ve, bautura, distractii, fămei de lux... aș da in ele pana le-ar tremura picioarele si ar da ochii peste cap rolling on the floor
As gusta cele mai delicioase si scumpe mancaruri, as merge sa vad cele mai tari peisaje, m-as duce in Alaska sa vad Aurora boreala, m-as bucura de cele mai tari tehnologii, as explora lumea, as face sex cu cate o femeie ( sau mai multe ) de pe fiecare continent, din fiecare tara rolling on the floor... si inca ănșpe mii de lucruri.

| relian a răspuns (pentru miksajon):

Stiinta nu da viata dar cine da? Dzeu? Te poate salva? Nici ala nu te poate salva de moarte, asa ca moartea e ceva normal, altfel lumea asta sar duce de rapa

| RAY a răspuns (pentru miksajon):

Organismul uman e complex, trebuie aflate multe, poate intr-un viitor indepartat

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg ce sens are intrebarea ta!
Ce treaba are stiinta cu moartea sau viata omului?
Suntem programati genetic sa traim atat cat avem grija de corpul nostru, hrana pe care o ingeram fiind cea care ne decide sanatatea si viata lunga.
Oameni care au grija de sanatarea lor, nemancand porcarii si neband cola ori alte chimicale, ajung sa traiasca 120 de ani.
Atata vreme, cat alegi sa amanci fast food si fumezi, bei alcool si nu-ti pasa de nepotile pirdute, nu te intreba ce face stiinta, daca tu alegi sa te imbuibi cu mancare care te otraveste si te omoara putin cate putin, in fiecare zi.

| Frank51 a răspuns:

Nu inteleg ce ai face o eternitate, eu m-am saturat de viata in 22 de ani, doar gandindu-ma la a trai o infinitate de ani ma inspaimanta.

| Sn4k3 a răspuns:

Ti se pare ca suntem asa avansati?

| Donsavas a răspuns:

Va muri întotdeauna. Este programat genetic sa se compună, asa se si descompune. Cum te naști, poti si sa mori. Știința nu poate interveni. Legile naturii nu pot fi schimbate.

| raMLesS a răspuns:

Si care-i intrebarea?hee hee

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Nemurirea trupului ar fi o absurditate

| miksajon explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

şi nu vrei să devii nemuritor!?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru miksajon):

Ma retrag din comentarii; poate, in viitor vei intelege, ori nu menirea existentei tale trupesti.

| miksajon explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sti stai nu pleca...

| JackR a răspuns:

Pentru unii, cautatori de puncte... cardinale, ar fi si pacat sa faca ceva.winking

| NGheorghe a răspuns:

Cum nu poate? Știința poate să confirme ...decesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiinta ar putea controla si mentine in viata corpul fizic, dar cel astral nu are cum, este ceva dincolo ce stiinta nu poate controla.

| miksajon explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate aşa este, ceva dincolo ce ştiinţă...*

| IIIshaneIII a răspuns:

Bai adevarat, nici eu nu as vrea sa mor niciodata, asa as avea timp sa fac absolut tot ce imi doresc si nu ar fi posibil intr-o viata asa scurta

| alex15ccc a răspuns:

Esti stupid si naiv

| Romanul86 a răspuns:

Oameni dacă nu ar muri ar fi foarte malefici și răi.

| RAY a răspuns (pentru Romanul86):

Acum o oră | Romanul86 a răspuns:
Evolutioniști sunt în conflict cu genetica și fizica cuantică.

cate prosti scrii, fizica cuantica nu are legatura cu evolutia iar genetica dovedit evolutia

| miksajon explică (pentru RAY):

Inţelege ma întâi sfârşitul evoluţiei, ca să pricepi începutul evoluţiei. la care ştiinţa nu poate oferi nimic niciodată...ok

| Alfred0703 a răspuns:

Dar dumnezeu poate? Nu cred.

| AlexDarius3 a răspuns:

Daca cineva ar fi doar nemuritor ar trebui sa ii vada pe cei dragi murind, daca e depresiv ar trebui sa indure chinuri, ar trebui sa vada orori si razboaie, ar trebui sa suporte durerile batranetei chiar daca el nu ar murii organele si oasele i s-ar invechii, dar daca as fi nemuritor si as arata ca la 19 ani nu avea nimic impotriva.

| miksajon explică (pentru AlexDarius3):

şi la 30 de ani nu e rău. mai puternic mai copt cu experienţe!

| RAY a răspuns (pentru miksajon):

Uita-te la prin gaura de vierme -daca am trai vesnic

| Ssssmokin a răspuns:

Si ce ai vrea sa se faca? Sa iti conecteze creierul la aparate? Poate in viitor o sa se gaseasca ceva si pentru moarte.

| miksajon explică (pentru Ssssmokin):

Stare de comă trăieşti în vise nu în realitate...

| Ssssmokin a răspuns (pentru miksajon):

Adica?

| venividivici2017 a răspuns:

Totul este calculat:de ce ai trai 100 de ani beneficiind de o pensie si altele, dupa 30-40 de ani de munca cand poti sa mori si sa nu apuci un leu din pensie?! Asta este doar un exemplu.

| Ionut58282856 a răspuns:

Pai cei din viitor ar putea trai vesnic. Creierul intr-un robot (deja s-a facut asta cu un soarece de laborator) avea Zaiafet un film cu titlul ceva gen "10 metode prin care poti trai la nesfarsit" sau ceva de genul. Si acum 1000 de ani sa traiesti pana la 40 de ani era mult

| miksajon explică (pentru Ionut58282856):

şi care este realitatea nu există...

| Ionut58282856 a răspuns (pentru miksajon):

Ce nu exista?

| Cezar_Demidov_1997 a răspuns:

Daca omul n-ar muri iti dai seama ca la amomendat nici resurse n-am avea destule nici loc