| anonim_4396 a întrebat:

Omul, se poate autoprograma?

7 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Din ce am auzit doar constientul si subconstientul. Inconstientul, partea cea mai voluminoasa, nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred.Trebuie sa ai o ambitie foarte mare ca sa iti schimbi caracterul.Eu degeaba incerc sa fiu altfel, tot nu reusesc.Niciodata.

| Al3rT a răspuns:

Se poate, totul depinde doar de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Al3rT):

Pai cica creierul omului poate sa fie umplut in mod constient si voit de posesor cu diferite informatii realiste si care se suprascriu peste cele preconcepute sau asimilate involuntar in copilarie.

| CristiTraian a răspuns:

NLP

| dankat a răspuns:

Depinde la ce te referi.

| Viorell1988 a răspuns:

Da.
Uita-te la disperatii din secta ta.
Au ajuns niste ratati.