| Rywzor a întrebat:

Oul sau găina, care a fost primul?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Cucosul.

| Bernardus a răspuns:

Pai totul a evoluat din pesti, care faceau oua inainte ca pasarile sa existe, deci oul a fost primul pentru ca exista inainte ca gaina sa existe

| suntsuper a răspuns:

Oul
pasarile au evoluat din reptile si reptilele se inmultesc prin oua

| suntsuper a răspuns:

Pai gandeste-te ca pestii tot prin oua se inmultesc. Reptilele provin din pesti. Membrana oualor pe care stii ca le au pestii s-a ingrosat in timp, si a devenit asa cum e

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntsuper):

Prostii! Nu a fost nici unul primul! Dumnezeu a facut gaina si cocosul din pamant. In experimentul Miller Urey NU s-a folosit Fosfor ce intra in componenta ARN si ADN.

| Fancyuiop a răspuns:

Părerea mea e că pasărea (găina) adică e cv ce ține de logic, cum noi nu ne naștem singuri, fără ca cineva să ne fi făcut, așa și oul apare de la găină. Procesul de evoluție e altceva...