| Goguryeo a întrebat:

Până la urmă, ce va fi pe data de 21 XII 2012?

A fost vorba de un meteorit, apoi despre calendarul Mayaș, apoi despre a-doua venire a lui Iisus Hristos pe Pământ, iar acum, mai nou observ că este vorba despre o invazie extraterestră.

Voi ce credeți, mituri pentru publicitate, bani, pentru a speria oamenii sau pur adevăr? Voi credeți în aceste presupuneri sau pentru voi Dumnezeu decide când se sfârșește lumea?

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, vine Isus, are intalnire la nivel inalt cu EmaS, discutiile vor fi cu usile inchise.

| sabin89 a răspuns (pentru Hombre):

Cam ce crezi ca vor hotari?

| Hombre a răspuns (pentru sabin89):

Chestiuni de adaptare a religiei la noile realitati, numarul de fraieri e in scadere si trebuie sa intervina cu noi interpretari, ca si in politica de altfel.

NOname
| NOname a răspuns:

"Voi credeți în aceste presupuneri sau pentru voi Dumnezeu decide când se sfârșește lumea?"

Să înţeleg că pentru tine există doar aceste două opţiuni?
Oricum, toate-s niște elucubrații.

| Goguryeo explică (pentru NOname):

Eu am credință mai mare în Dumnezeu decât în presupunerile oamenilor de știință, etc.
Deci, pentru mine există doar o singură opțiune.

| NOname a răspuns (pentru Goguryeo):

IWipee, tu poţi să crezi în ce vrei, este strict treaba ta, dar ne-ai limitat pe noi, oferindu-ne doar două variante de răspuns.
Ne crezi chiar atât de rigizi, lipsiţi de imaginaţie şi limitaţi?
Ne subiestimezi.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Goguryeo):

Iti dai seama ca zici prostii? Nici un om de stiinta n-a zis ca vine sfarsitul lumii luna viitoare.Doar diversi oameni care vor sa faca bani sau pur si simplu sunt retardati.Ca sa-ti raspund: nu tine de vreun zeu daca murim sau nu, ci de fizica/chimie/biologie etc. Oricum, luna viitoare sigur nu murim.Sa stii ca nici mayasii n-au prezis sfaristul, doar n-au continuat calendarul, nimic altceva, iar oamenii au interpretat.

| shadovv a răspuns:

Asta chiar e o intrebare?

| Mădă0611 a răspuns:

Toate povestile se trag de la mayasi, nu era nici un meteorit programat pe data de 21 dec 2012. Ei n-au prezis nimic, poate doar s-au plictisit de scris, si lumea inventeaza di tăti pe baza acelui calendar, sau poate au legat ceva evenimente cu alinierea planetelor si de aceea s-au oprit la data respectiva thinking

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Numai Dumnezeu stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma nu va fi nimic. E totul o aberatie.

| xBya a răspuns:

Eu una de abia astept sa vina 14 decembrie ca sa pot sopti incet la urechile oamenilor '7Days'.

| MadalinGre a răspuns:

Deci eu chiar nu cred ca omul depinde de Dumnezeu, fiecare poate crede ce vrea! Chestia cu sfarsitul lumii cred a mai fost nu s-a intamplat si am impresia ca se repeta si acum o minciuna! Acum pentru bani? cine ar putea castiga ceva pentru o asemene porcarie! Cred ca este doar o poveste de speriat copiii!