| AvalohAlyn a întrebat:

Pareri despre trilogia Conversatii cu Dumnezeu de N.D. Walsch? Le-ati citit? V-au placut? Ce impresie v-au facut?

Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Neale Donald Walsch, "Conversatii cu Dumnezeu": un american suparat, care obisnuia sa scrie scrisori unor persoane imaginare de cate ori avea probleme, s-a hotarat intr-o zi sa scrie direct celui pe care il considera drept sursa tuturor problemelor lui: Dumnezeu... Dumnezeu i-a raspuns, iar frustrarea si revolta lui s-au transformat intr-o redescoperire interioara, printr-un dialog care s-a intins pe o perioada de mai multi ani, si se pare, continua si acum.
De ce mi-a schimbat viata - pentru ca descrie un Dumnezeu caruia nimic din ceea ce este omenesc nu-i e strain - si in acelasi timp se situeaza deasupra a tot ceea ce noi consideram a fi omenesc, prin iubirea neconditionata pe care o manifesta fata de copiii lui, departe de imaginea pe care au promovat-o religiile lumii, a unui Dumnezeu tiran si razbunator, care ii pedepseste pe toti cei care nu se supun poruncilor lui. O carte care merita citita.