| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce te axezi mai mult in viata, pe psihologie, sociologie, filosofie, religie, antropologie (culturala) sau stiinta?
Spune de ce.

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pe nimic afara doar de faptul ca traiesc.

| shadovv a răspuns:

Nu cred ca intrebarea e consistenta. Pentru mine filozofia e despre tot deci pot spune ca pe filozofie ma axez. Dar in sistemul meu integrez si religia si stiinta. Psihologie si sociologie mai putin caci imi par limitate si derivabile.

| Inferno a răspuns:

Pe toate.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

In mine convulsioneaza un fenomen abstract de care ma inspaimant.Psihologia si filosofia imi confera o liniste spirituala si ma ajuta sa nu ma implic in aceasta comunitate de semidocti ce sunt constransi de propria personalitate.
In viata, presupun ca filosofia este ceva foarte important pentru mine si ma ajuta sa imi depasesc continuu propriile limite happy
Metafizica este iarasi o ramura fundamentala a filosofiei care ma ajuta sa inteleg adevarata existenta a acestei lumi foarte controversate si intr-o stare relativ evolutiva.
Salut!

| DubPhizix a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci in viata, eu sunt axat mai mult pe psihologie pentru ca ma ajuta sa inteleg oameni si daca pot sa ii si ajutwinking

| RAY a răspuns:

Tupeu

| Mădă0611 a răspuns:

Psihologie.
Secret laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Delicacy a răspuns:

Toate pe care le-ai enumerat tu acolo sunt ştiinţe, bine, în afară de religie.Nu mă axez pe nici una dintre ele.

| anonim_4396 explică (pentru Delicacy):

Stiu draga delicatete, dar la ultima ma refeream la stiinta naturala.
Fiecare personalitate se axeaza (cel putin) pe filosofie sau psihologie mai mult,. Doar ca nu ti-ai dat seama la ce ma refer.

| Delicacy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, mi-am dat seama, doar că eu sunt excepţia care confirmă legea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma axez cel mai mult pe statul cu fundul in sus (sau in jos) la soare si pe activitatile care tin de mare, soare, plaja etc. Nu cred ca se incadreaza in nici una din alea enumerate de tine.
Pentru ca asa ma simt cel mai bine.

| euforiaa a răspuns:

Psihologie, deoarece am invatat sa fiu propriul meu psiholog pentru a nu claca din cauza societatii in care traiesc.