| anonim_4396 a întrebat:

Pe viitor o să mâncăm carne artificială creată în laborator. Bill Gates a pus o grămadă de bani în treaba asta. Ce părere aveți, este o soluție bună sau nu? Probabil o să fim ca în filmele acele Sf hrănindu-ne cu mâncare creată în LaBorator.

https://www.google.com/......ta-1410691

11 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Si care-i diferenta intre animalul vanat in scarba si foamete cu sulita si animalul gasit in parizerul din magazinul din coltul strazii? Caci eu nu-ti inteleg punctul de vedere.
Va e frica de "laborator", dar nu si de franzela cu parizer si restul porcariilor... uite turnura de situatie pentru romanii nostri: sa bagi in tine si sa te uiti in farfuria altora, ca vin ei de buna-voie sa-ti dea mancarea lor... phoai laughing

Presupun ca este o alternativa. Decat sa fii tu negrul ce-si cauta disperat o maimuta prin jungla pentru tribul la fel de infometat ca tine, mai bine mancare "creata in laborator" si cu burta plina, ai? sau ai alte preferinte in materie si nu ti-au dat acordul alti conspirationisti la fel de creativi?

| Legion7X a răspuns (pentru LPCTSTR):

Tu poți sa cumperi ce vrei, eu selectez ce vreau, din magazin sau din alte surse.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Legion7X):

Si... pana la urma, care a fost scopul intrebarii?
Inteleg ca vrei sa faci previziuni filosofice, dar noi nu suntem "clarvazatori" ca sa-ti spunem de unde bate vantul peste 2, 10, 100 de ani.

| Legion7X a răspuns (pentru LPCTSTR):

Mai bine decât să îmi dai răspunsuri aiurea, te poți muta pe alt subiect.

| CostinAlamariu a răspuns:

Sa manance ei carne de laborator. Eu raman la carnea normala asa cum a lasat-o Dumnezeu

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Medicamentele nu sunt artificiale? Si le înghițiți cu polonicul. Sucurile nu sunt artificiale? Si le înghițiți cu găleată. Nici carnea artificiala nu e mai diferita. Așa ca devin-o vegetarian total si automat vei renunța la tot ce e artificial. Succes!

| Legion7X a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Medicamte nu iau, pentru că n-am probleme, te ști consumatoare înrăită? daca iau un paracetamol cine știe când. Scucuri nu beau, eu și apa plată o cumpăr.
Așteptam un răspuns diferit dar, nu să accepți ideea că n-ai încotro. Ai dreptul de a înlocui alimentul nedorit cu ceva mai natural. Un pireu de cartofi, varză călită, o iahnie de fasole, o tocăniță de ficăcior de pui sau de legume, o ciorbă de dovlecel, perișoare, teci, găluște, un pește, ouă, orez cu lapte, paste cu brânză, cartofi cu brânză la cuptor, mămăliguță cu brânză, ardei umpluți fie cu carne de pui sau orez etc. toate făcute în casă. Sucuri Cine te obligă să bei sau să cumperi chestii dăunătoare? Sau ești superficială cumperi orice din magazine. Sunt multe modalitați să mâncâm simplu să fim serioși.

| Darkmagic a răspuns:

Prostie a "progresistilor", fara efectul scontat.
O sa fie o curiozitate de moment, asa cum a fost laptele praf, carnea din proteine din plante, alimentele pe baza de soia, etc.
Se inghesuie cineva acum sa le consume?
Majoritatea oamenilor se va intoarce la carnea animalului real, cu care omenirea s-a hranit 40.000 de ani iar cine apreciaza furajele servite de progresistii care cred ca lumea incepe cu ei si ideile lor, o sa consume o perioada carnea artificiala.
Din pacate pentru ei, acestia nu isi dau seama ca mesteca niste idei si idealuri cretine: "Protejarea mediului", adevarul e ca polueaza mult fermele de animale. big grin
"Protejarea animalelor, sa nu mai fie sacrificate"... Vestea proasta pentru asemenea indivizi slabi de minte este ca daca toata lumea devine vegetariana sau trece la consumul de carne artificiala, NU o sa fie "protejat" niciun animal.
Vor disparea pur si simplu, nemaifiind nevoie de ele. Ca nu o sa adopte nimeni din fermele industriale aflate in faliment miliardele de galinacee, ovine si porcine crescute pentru consumul de carne, ca animale de companie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și ce presupune aceasta "carne la laborator"? Din ce e facuta, doar nu din bombe? Carne care nu contine carne deja exista de mult, carne vegetala, vegana sau cum vrei sa ii spui. Nu spui nimic nou. Iar daca nu iti convine nu te pune nimeni sa mananci, macelaria este a ta sa iti iei ce iti pofteste inimioara. Iar daca si alea se inchid omoara-ti singur animalele, daca tot tii cu atata vehementa ca ar fi ceva asa de groaznic sa mananci carne ce nu contine animal. Hai taie tu vaca. Hai!

Ah si poti sa ne dai un screenshot cu conversatia ta cu Bill Gates de pe messanger in care ti-a zis asta? Acum mai la orice conspiratie il bagati pe mosul asta la inaintare. Mai lasati-l in pace sa faca acolo chipuri; nu il mai bagati si la pastrama.

| Legion7X a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu cu cine te ceŕti, eu doar am pus o întrebare simplă.