| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi nu va enervează reclamele agasante, consumerismul asta și afacerismul lacom? E plin de comercial in Romania și reclame și marketing agresiv făcut de atâția oameni nesătui și lacomi care vor mereu mai mult și mai mult? Au apărut după 89 ca ciupercile după ploaie tot felul de afaceriști și firme care știu doar sa te jupuiasca de bani și să îți ofere putin pe bani multi.Acum toți se dau antreprenori și mulți au afaceri deși școală nu au.M-am saturat de consumerism,afacerism, materialism, comercialism și de faptul că nu poți să urmărești un videoclip pe YouTube că dai de o reclamă la 2 minute și că peste tot prin orașe,la tv,radio,reviste,pliante,bannere vezi numai reclame enervante cu una, cu alta menite doar sa îți ia banul fiindca de cele mai multe ori calitatea lasă de dorit iar ei îți oferă putin și slab calitativ pe bani multi de cele mai multe ori.
Eu aș lăsa doar statul să facă afaceri și să aibă fabrici și companii și as interzice afacerea privată fiindcă de cele mai multe ori daca nu e teapa, e amăgire și jupuire de bani care aduc o grămadă de bani unor oameni lacomi și care ar calcă și pe cadavre daca ar fi legal doar că sa îți ia banii și să îți vândă produsul..reclamele sunt mama comerțului dar s-a ajuns sa îți invadeze viața acestw reclame și consumerismul, afacerismul, comercialul.

Răspuns Câştigător
| DonEduardo a răspuns:

Iti dau mare dreptate, daca as avea si altundeva de unde sa iau acele produse, as fi facut-o demult.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

și as interzice afacerea privată.
Stop. Ai afla repede cât de dulce ca mierea e glonțul patriei.

| CostinAlamariu a răspuns:

M-am saturat si eu de reclame si alte asemenea, dar e o idee la fel de tampita sa lasi statul sa se ocupe de asta. Statul e corupt, se da mită, nu se incurajeaza eficienta si meritocratia.

Uita-te si tu cat de corupt e statul. Nu i-as lasa pe mainile economiei nationale sub nicio forma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceste reclame sunt motivul pentru care e gratis sa accesezi internetul. (in afara taxei pentru furnizor)
Daca vrei sa scapi de reclame cumpara cont premium si vei scapa. Sau poti instala extensii care blocheaza majoritatea reclamelor.
Reclamele sunt o industrie, se platesc bani grei pentru promovare