| AvalohAlyn a întrebat:

Pentru ce trăiți?
Care este sensul/rostul care l-ați găsit pentru viața voastră?
V-ați găsit sensul in viața?
Ce insemnatate i-ati dat vieții voastre?
Cum ți-ai găsit rostul, sensul, menirea?
Scopul pentru care tu trăiești.

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, sa nu mor prost.

| Celcestietot a răspuns:

Scopul : lumina lumii.

| Apokales a răspuns:

Traiesc pentru placerile mele, pentru responsabilitatile pe care le am si pentru clipele in care sunt fericit.
Scopul meu nu este inca bine definit, sunt prea tanar, dar stiu ca vreau sa ma uit la filme cat mai mult, sa citesc, sa joc jocuri video, sa fac miscare.
Cred ca l-am gasit.
In general viata n-are insemnatate, noi i-o dam.
Rostul in viata ti-l gasesti experimentand cat mai mult pentru a vedea ce ti se potriveste, trebuie sa ai o privire de ansamblu a vietii pentru a stii ceea ce vrei. Daca iei fiecare aspect al vietii si dai la o parte ceea ce nu esti, ceea ce nu ti se potriveste, atunci ai in vizor ceea ce esti si ceea ce ti se potriveste. Este mai usor sa elimini ceea ce nu esti decat sa spui cine esti tu. Scopul il poti schimba pe parcursul vietii datorita experientelor, dar este OK din punctul meu de vedere.

| florin926481f a răspuns:

Traiesc pentru a descoperii lumea, sa vad cat mai multe locuri si la batranete sa pot zice ca le-am vazut aproape pe toate si ca nu am stat intr-un oras toata viata muncind pentru nimic.