| Theo94 a întrebat:

Pentru cei care ati lucrat in depozite, cum vi se par sau cum vi s-au parut oamenii care lucrau sau lucreaza acolo comparativ cu alte domenii?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde care este pozitia celui care lucreza in acel depozit.
Una este sa fii sef de depozit, alta sa fii receptionist si alta este sa fii incarcator-descarcator.

Evident, conteaza unde este depozitul situat si ce conditii de munca sunt la interior, depinzand de industria din care face parte acel depozit (ex: farmaceutica, medicala, industriala, electronica, chimica, agricola samd).

Eu cred ca munca intr-un asemenea depozit este cu mult mai buna si mai usoara decat in: agricultura, la sapat de santuri, in constructii, cules de fructe si legume etc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu au nimic deosebit.

| mentholinks a răspuns:

La fel ca toti oamenii. Unii mai drepti altii mai strambi.

| dinaprilie a răspuns:

Aici in tara nu stiu cum e dar afara mi s/a parut ok. digerabil, cu mici accese. Dar na, eram 500 de oameni pe tura de pe 5 continente.

| Mirel4412 a răspuns:

Suntem toti pe planeta Pamant, pui intrebarea asta de parca oamenii de la "depozite" sunt alte tipuri de fiinte. Sunt oameni care vor sa castige bani, cu sau fara multa scoala, idioti sau corecti...

| 19flo79 a răspuns:

In ce domeniu lucreaza depozitul si cam cate persoane sunt?
Am lucrat eu in cateva depozite, mai exact in 3 si iti pot spune ca e mai bine decat pe santier sau decat in fabrica la o banda sa faci acelasi lucru...
Am fost si manipulant si receptioner si gestionar si superveiser, deci crede-ma ca stiu ce este un depozit.
Acum depinde de mai multi factori daca tie o sa iti placa sau nu.

| Silviu0792 a răspuns:

Am lucrat si in fabrici cam asemanator cu functia de manipulant in depozite, pai ce e placut in a fi footut la icre de un prost cu 4 clase pus pe pile ca nu dai randamentul vrut de el si la final de luna sa fi renumerat cu un salariu mizerabil?

| Silviu0792 a răspuns:

Si ca iti raspund la intrebare, niste jeguri ordinare, figuri de sefi care stateau toata ziua pe telefon si te supravegheau pe tine ca de tu aveai salar de 4 ori mai mic ca al lor, per total NU RECOMAND