| benny7 a întrebat:

Pentru cei mai luminaţi cu creier superior şi pentru oricine!
Care sunt diagramele de fază complete pentru sistemele cu forță netrivială, cum ar fi o forță nucleară puternică?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Întreabă-l pe alter-ego. În mod sigur el are răspunsul.

| Darkmagic a răspuns (pentru sabin89):

Iti dai seama ca omul pune "intrebari" de genul asta:
https://www.tpu.ro/......pentru-ce/
...apoi mai cauta pe net combinatii bizare din care sa iasa cumva, "intrebari" si mai bizare, de felul celei de mai sus?
Omul vrea sa-i desenam niste diagrame, care e problema? =))

Din pacate, cu toti "administratorii", "moderatorii", "EDITORII" =)) si alti "rii" care taie frunza la caini, TPU se duce fix in cap, acaparat de...bizarii astia cu "intrebarile" lor de 5 centi tona...
Imi vine sa vomit.

| RAY a răspuns (pentru Darkmagic):

Nu e de vina el,un om indoctrinat de mic de parinti, societate si tot ce percepe in jurul lui va crede in absolut orice lucru, nu e vorba de inteligenta, sunt savanti destui crestini si care au castigat premiul nobel, e vorba de spalare pe creier

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Vezi asta benny https://www.youtube.com/watch?v=xbks1KPYxpc

| benny7 explică (pentru RAY):

Mulţumesc!'

| benny7 explică (pentru Darkmagic):

Oamenii mai puţin inteligenţi au adesea o percepţie distorsionată asupra propriilor abilităţi şi talente, considerându-se mai buni decât oricine. Potrivit unui studiu publicat in revista Psychological Science, oamenii mai puţin inteligenţi sunt adeseori homofobi sau rasişti, şi clasifică oamenii pe care îi întâlnesc pe baza stereotipurilor şi a prejudecăţilor asimilate.---ok*

| benny7 explică (pentru RAY):

Oamenii inteligenţi nu se consideră mai presus de ceilalţi!
Oamenii inteligenţi sunt conştienţi de valoarea lor şi nu desconsideră alţi oameni ca să-şi impună superioritatea. Dimpotrivă, aceştia sunt mult mai înclinaţi să-şi ajute semenii şi să se bucure de realizările lor.

| RAY a răspuns:

Ce vrei sa intrebi?