gbrltdr
| gbrltdr a întrebat:

Pentru voi, care este scopul vietii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti gasesti calea...

27 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sa respect toate poruncile lui Dumnezeu si sa lupt pentru mantuirea sufletului.Desigur si sa las ceva in urma, poate doar dragoste...

| Razvan a răspuns:

Sa ajut

cami
| cami a răspuns:

1. sa ma marit cu un doctor
2. sa am gradina mea cu crizanteme
3. sa fiu inspector opc
4. sa am un leagan in spatele curtii ( sa stau la curte )
5. sa am 5 copii.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Adevaratul scop al vietii nu este nici realizarea satisfactiilor imediate si nici cele indepartate, el este dictat de destinul fiecaruia.

| juniper a răspuns:

Sa fac lumea un loc mai bun, sa schimb lumea, sa invat pentru asta.

| Elena1234456 a răspuns:

Pe al meu nu l-am descoperit... inca (sper).

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mantuirea, desigur.
Sau vrei un raspuns sincer?! Fericirea.

| Silvia a răspuns:

Sa ma autodepasesc mereu.

| SweetCandy a răspuns:

Sa fiu linistitahappy din toate punctele de vedere

| Linda a răspuns:

Sa aud ce-mi spune Dumnezeu si sa implinesc, sa-mi iubesc familia, prietenii, comunitatea, tara (in acest ultim aspect sa functioneze bine sistemul public din Romania).

| Leea1234 a răspuns:

Scopul vietii!
pai... unicul scop este sa "fac" din baiatul meu un om "mare"!
el este tot pentru mine...nu vad, si nu concep viata mea fara el...
acum el este inca micut... 4 ani... dar timpul "zboara"si eu trebuie sa muncesc...sa strang bani pentru al ajuta sa-si faca un viitor!( bani pentru studii, casa, masina...)!
atunci cand eu imi voi atinge scopul, si fiul meu va fi cineva... poate am sa am timp si de mine... da deocamdata...traiesc pentru el!

| ostea a răspuns:

Scopul meu este de a fii.

| MM a răspuns:

Sa fiu mama.

| Gabry a răspuns:

Sa fiu un exemplu de viata pentru toti oamenii!

| Casiana a răspuns:

Hmmm, acum ca vad intrebarea imi dau seama ca la 20 de ani, inca nu am un scop precis...Cred ca scopul meu este sa termin in primul rand facultatea, dupa aceea sa ma angajez si sa am o familie...Sa fiu o persoana implinita si sa imi traiesc viata...

pa, pa!

| JoJo a răspuns:

Sa-mi fac parintii mandri de mine...
Sa-mi fac prietenii sa rada...
Si sa-mi traiesc viata indiferent de dificultatihappy
Nimeni nu a spus ca viata e usoara, doar ca merita traita!

| vilmaristul a răspuns:

La varsta la care am ajuns cred ca mi am indeplinit scopul:am sadit o multime de pomi, am facut doi copii, o casa, am doi nepoti, deci ma pot considera un om implinit.
n am cerut de la viata nimic mai mult decat mi ar fi trebuit, si uite ca pot zice ca ca fara sa vreau am indeplinit un scop pe care, mai mult sau mai putin constient, il are fiecare din noi!

| BabyPink a răspuns:

Scopul meu este sa devin o handbalista love struck
De la varsta de 12 ani tot visez la visul asta si sper ca se va indeplini love struck

Al tau?
batting eyelashes

| adrianhasde a răspuns:

Sa-mi gasesc chemarea launtrica si sa fac ceva dupa care oamenii sa se bucure. Sa las ceva in urma mea. Sa nu fiu doar un simplu calator in lumea asta.

| tweety_8071 a răspuns:

Aia ma intreb si eu.:-s

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Foarte bune intrebare...Pai momentan sa gasesc o fata de treaba si sa joc basket dar per toatal nu stiu

| Marry:X a răspuns:

Buna seara. Scopul vietii mele este de a deveni medic, de a-i face pe parintii mei fericiti si sa am mulllllllltttttttttttiiiiiiiiii bani, familie nu vreau nici copii nici nimic. Pa pawinking

| fcsb32 a răspuns:

Scopul vietii pentru orice om este mantuirea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa termin inca o facultate pe care am inceput-o, sa bantui cateva continente, sa fiu fericita macaaaaaar 3 minute pe zi, sa multumesc macar o persoana pe zi, sa descopar si sa ma descopar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru toata lumea valabil, sa-l cautam pe Dumnezeu, nu bani, faima, maretie, functii, nu ajuta la nimic, cat sa traiesti de azi pe maine, stie D-zeu de ce avem nevoie, sfarsitul este aproape, se simte, oamenii buni

| premamotion a răspuns:

Sa fiu bine, si in armonie cu tot si toate happy Cu alte cuvinte, viata este o scoala a cresterii armoniei sufletului nostru cu Dumnezeu si cu intreaga creatie divina.

| smy a răspuns:

Nu stiu asta ma intreb si eu zilnic!