| raicard a întrebat:

Pf@! "importanta acestei mari stiinte vechi"

Exista oameni din aur, argint, bronz si fier (credeti "in" posibilitatea unor aliaje sau amestecuri de metale in suflete si la transmutarea printr-un proces inițiatic-pedagogic?)

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dta în viața reală ai un diagnostic special, sau ai un talent anume, pe care îl manifești doar pe TPU?

| raicard explică (pentru sadrian46):

Salut!

Nu, pai, vezi tu... viata reala (sunt foarte calm)
Sunt luptator(prin Arenele din korea, Tailanda -etc, castig per meci 2-3 milioane euro). Daca nu's calm(pot muri clipa de clipalove strucklove struck). Prin antrenament(am ajuns sa fiu una cu natura.)

Pardon? Cat despre manifestatie, TPU(esti total gresit)
-manifestatie- n-am dat / tipat - nimanui in cap(ca sa ma "manifestez")
-TPU (activitatea mea este neexistenta, practic)Foarte putina activitate! Se vede cu ochiul liber.

ps: intrand in vorba(fara sa saluti)! Asa mi-esti tu "politicos" de felul' tau / e doar un hobby?rolling on the floorbwah@h@h@h@

Sanatate!

| sadrian46 a răspuns (pentru raicard):

Mi se pare că te porți ciudat, că pui întrebări ciudate car de obicei le pune un schizofren.
Sunt luptator(prin Arenele din korea, Tailanda -etc, castig per meci 2-3 milioane euro).
Când spui asta, trebuie ca cineva să te și creadă.
Cei ce câștigă atâta nu își pierd timpul pe TPU.
Din nou, te comporți dubios și ciudat prin ce afirmi aici.

| raicard explică (pentru sadrian46):

E-n regula(sa-Mi fi incet la minte!)Desigur.Mda, inteleg! E mai usor de zis: ala-i nebun! "Nu ca Nu" pot(tine pasul cu El!)Desigur varsta, trecerea anilor! i-i cam greu, 4yu...

Cand incerci sa Ma "interpretezi" -este foarte usor sa te pierzi.Dar cand pornesti de la modelul foarte simplu, atunci poti intelege cu usurinta despre ce vorbesc. Daca te tii de-o "interpretare intelectuala" nu vei patrunde niciodata in tainele Ei!
Este vorba despre transformarea sinelui.Acest lucru este posibil numai daca se intelege adevarata natura a propriei persoane(Eu-l) si intelegerea ferma a faptului ca cineva este in esenta o fiinta divina(Eu). Omul asa cum se naste este produsul Naturii.Cu toate acestea, omul se poate imbunatati pe sine pentru a deveni mai mult decat Natura.El este capabil sa-si manifeste adevaratul potential divin, prin transmiterea naturii sale comune, zilnic, in natura divina deplina, care este cu adevarat.
Experientele mele de Meditatie -Mi-au venit numai dupa multi ani de Meditare a altor practici Spirituale, in special tehnicile de Meditatie Estica.Bazele acestor tehnici, care este intotdeauna transformarea spirituala, sunt intotdeauna aceleasi. Dupa ce intelegi acest model simplu, este mult mai usor sa ma citesti.

Am combinat un concept intr-un limbaj care ar exprima ceea ce am experimentat. Experienta a venit mai intai, apoi am vrut sa o exprim intr-un mod care sa poata fi inteleasa de "ceilalti".
Cuvintele sunt inadecvate pentru a descrie experientele spirituale, in special pentru cineva care nu este familiarizat cu E@.

Prietene, Sayonara!

| Daniel323 a răspuns:

Si plumb.
Totul este metaforic.
Omul la nivelul plumb asculata manele,injura in gura mare,scuipa seminte si arunca gunoaie pe unde apuca,isi vinde votul pentru o sticla de ulei, se vaita de orice, isi violeaza vecina daca poate, merge la biserica de doua ori pe an, sare la bataie pentru orice, voteaza cu PSD etc.

| Raizing a răspuns:

Mânca-i-aş suflețelu lui, de nu-i pardaf, total aerian.Poc-poc! rolling on the floor
Nu stie; sa mi se uite la un utilizator(sa-i vada, urmareasca activitatea), pe TPUlaughing

| Raizing a răspuns:

rolling on the floor sa nu mai zic -
ia luat o zi si-o noapte(sa scrie reply-ul) huhuhuuuuuuuu U.U love struck

Saracutu...

| raicard explică (pentru Raizing):

$i,si culmea, tot n-a zis nimic happyLasa-l. E si el un "suflet impur", totusi!

| Raizing a răspuns (pentru raicard):

Ce sa ne mai "facem"...

Cu batrani de astazi ( pentru Epoca Traznitiilor de alaltaieri smug

| raicard explică (pentru Raizing):

Pentru el("confort maxim" si totusi inacceptabil...) rolling on the floor