| WhatheWow a întrebat:

Plictiseala e o stare de odihna sau una de neliniste?

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

C-lar e stare de neliniste, daca esti plictisit ai face ceva da in loc sa faci bagi placa aia cu minte-ma..., minte-ma frumos...

13 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

E o stare de... se alege praful.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Ai dreptate. Eu, când mă plictisesc, m-apuc să fac curat prin casă...laughing

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

"Nu stiu altii cum sunt " dar eu cand ma plictisesc sunt tare nelinistit, agitat, mereu caut ceva de facut! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhatheWow):

La fel. La mine nu poate fi vorba de odihnă, fiindcă lâncezeala aferentă mă obosește și mai tare. Dar, pe de altă parte, cică oboseala vine din odihnă...

| 4b a răspuns:

''...un fel de echilibru instabil...''winking

| WhatheWow explică (pentru 4b):

Da, o agitatie linistita, un fel de pauza de tigara pentru nefumatori! laughing

| RAY a răspuns:

Mereu e ceva de facut, plictiseala o cauzeaza lenea

| suităr a răspuns:

Opusa distractiei.thinking

| Delicacy a răspuns:

Este o reacţie a organismului la încetarea folosirii resurselor de care dispune, inclusiv cele cognitive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti plictisi in ziua de azi? Mereu gasesti ceva de facut, nu ai nici macar timp liber, pentru ca si in timpul liber faci ceva.

| WhatheWow explică (pentru anonim_4396):

E,, mai sunt si momente de plictiseala

Răspuns utilizator avertizat
| llust a răspuns:

Plictiseala este o stare de moleseala, nu ai chef nici macar sa respiri.