| MeScorpion a întrebat:

Poate aberez putin cu intrebarea asta dar totusi. De ce credeti ca tot trebuie sa aiba un sfarist? Cine are nevoie de exemple sa nu raspunda. Pentru ca pana la urma ABSOLUT totul are un sfarist. DE CE?

18 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aş vrea ca aboslut totul să aibă un sfârşit. Asta ar implica şi faptul că prostia umană prin braţele sale - îngustimea în gândire, habotnicismul creştinopat şi credinţa - ar avea un sfârşit. Chiar ar fi o veste bună asta. Păcat că-i falsă.

Cool story though, bro'!

| DorelSudoru a răspuns:

Pentru ca asa am fost invatati.Dar daca stai sa te gandesti totul tine de acel lucru numit viata. Odata ce se termina ea se sfarsesc toate celalante lucruri de aceea e bine ca placerile noastre sa nu aiba limita sau sfarsit pana atunci.

| MeScorpion explică (pentru DorelSudoru):

Corect intr-un fel (partea cu placerile) dar cand am spus totul m-am referit implicit si la viata. Cine are vreo idee. oricat de absurda ar fi sunt bucuros sa o aud. big grin

| AlxMro a răspuns:

In natura nimic nu se pierde nimic nu se castiga, totul se transforma. Si tot ce incepe are un sfarsit deoarece inca nu exista un gentum nobile de gradul 2. Energia se pierde in timp, ea nu se conserva.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Uite vezi... daca ai fi avut un pic de cultura generala si ai fi facut putina fizica la scoala ai fi stiut urmatoarea fraza si pe cel ce a gandit-o. " Nimic nu se pierde, totul se transforma. " Albert Einstein. Sper ca nu vrei sa iti si explic la ce se refera nu?

| MeScorpion explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Bai eu sunt de parere ca Albert Einstein a vrut sa spuna ca o sa devi muci, praf si alte caprioare... adica transformarea accea e descompunere nu inaltare la ceruri.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru MeScorpion):

Pai vrei sa zici ca intrebarea ta era legata de asta? Tu ai intrebat de ce totul are un sfarsit. Eu bine nu are. Totul se reduce la atom... Cat despre suflet. Om muri si om vedea happy

| MeScorpion explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Siigur ca are, corpul se descompune iar PERSOANA ta dispare. Las`o cu sufletu` si cu vrajeli... vorbim de ce se poate dovedi. Intrebarea mea era cu totul altceva si tot nu m-ai lamurit cu citatul lui sentinel.

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru MeScorpion):

Ok hai sa o luam altfel. Totul are un opus. Inceput - sfarsit, bun - rau, scund - inalt. etc.

| MeScorpion explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Ma ustura ochii atat esti de destept.

| negru30 a răspuns:

Orice inceput are si un sfarsit

| MeScorpion explică (pentru negru30):

Tu vezi ce mare scrie de ce?

| negru30 a răspuns:

Fii atent ca incerci sa-ti raspunzi la intrebare cu o alta intrebare Sa nu te superi dar asa fac copii mici mereu intreaba DE CE pana ramai fara raspuns

| MeScorpion explică (pentru negru30):

Asta era si ideea. sa te las pe tine fara raspuns. Esti foarte destept ca te-ai prins. happy

| negru30 a răspuns (pentru MeScorpion):

Ei si tu acum chiar esti convins de ceea ce ai scris, ca am ramas fara raspuns? Destept - nici pe departe am dar si eu cu presupusul

| MeScorpion explică (pentru negru30):

"Orice inceput are si un sfarsit." Pe bune?! Habar n-am de ce am intrat in polemici cu tine. de fapt ieri eram putin cam matolit. oricum las-o balta omule! Fii si tu de acord cu d2ny si Kronstadt si sa o lasam asa. ca nimic nu se sfarseste, totul se transforma. ca si Jeana a lu` Margineanu.

| negru30 a răspuns (pentru MeScorpion):

Bine cum spui tu este ok - facem pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai drace, eu cred ca totul se transforma, intr-un fel sau altul. Nu-mi cere sa aprofundez, ca sunt putin surmenat big grin